Parakstu vākšanas vietas Valmieras novadā tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likuma “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu

1. oktobrī notiks 14. Saeimas vēlēšanas

No 2023. gada 7. decembra līdz 5. janvārim Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) organizē parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likuma “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.

Šāds lēmums saistīts ar 34 Saeimas deputātu parakstītu vēršanos pie Valsts prezidenta, pieprasot apturēt Saeimā pieņemto Notariāta likuma grozījumu publicēšanu uz diviem mēnešiem un nodot tos tautas nobalsošanai.

Parakstu vākšanas vietas Valmieras novadā apstiprinātas Valmieras novada pašvaldības domes sēdē 30. novembrī.

Parakstīšanās par tautas nobalsošanas rīkošanu notiks klātienē, vēlētājiem ierodoties pašvaldības domes apstiprinātajās parakstu vākšanas vietās. Parakstu vākšanas vietas visā novadā strādās pēc Valmieras novada Vēlēšanu komisijas apstiprināta darba laika:

pirmdienās plkst. 14.00-18.00;
otrdienās plkst. 14.00-18.00;
ceturtdienās plkst. 14.00-18.00;

trešdienās plkst. 9.00- 13.00;
piektdienās plkst. 9.00- 13.00;
sestdienās plkst. 9.00- 13.00;
svētdienās plkst. 9.00- 13.00.

Svētku dienās, t.i., 24., 25., 26., 31. decembrī un 1. janvārī, – plkst. 10.00–14.00.

Ja vēlētājs ir ieradies parakstu vākšanas vietā noteiktajā darba laikā, bet ir izveidojusies rinda, viņam būs nodrošināta iespēja parakstīties arī pēc noteiktā darba laika beigām.

Parakstu vākšanas vietas Valmieras novadā:

VietaAdrese
ValmieraValmieras Kultūras centrs, Rīgas iela 10,  Valmiera, LV‑4201
ValmieraStacijas iela 26, Valmiera, LV-4201
Rūjienas apvienībaRūjienas kultūras centrs, Upes iela 9, Rūjiena, LV‑4240
Burtnieku apvienībaSkolas iela 11, Matīši, Matīšu pagasts, Valmieras novads, LV-4206
Naukšēnu apvienība“Pagasta nams”, Naukšēni, Valmieras novads, LV‑4220
Mazsalacas apvienībaPērnavas iela 4, Mazsalaca, Valmieras novads, LV‑4215
Kocēnu apvienībaAlejas 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, LV-4220
Strenču apvienībaRīgas iela 7, Strenči, Valmieras novads, LV-4730
Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienība“Kaimiņi”, Brenguļi, Brenguļu pagasts, Valmieras novads, LV-4245

Tiem vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties parakstu vākšanas vietā, ir iespējams organizēt parakstu vākšanu vēlētāja atrašanās vietā. Vēlētājam vai viņa pilnvarotai personai ir jāaizpilda rakstveida iesniegums, kas jānogādā parakstu vākšanas vietā vai pašvaldības vēlēšanu komisijā (Valmierā, Lāčplēša ielā 2) līdz 2024. gada 4. janvārim. Elektroniski parakstītu iesniegumu var sūtīt uz e-pastu: . Parakstu vākšana dzīvesvietā tiek organizēta pēdējā parakstu vākšanas dienā.

Parakstu vākšana iespējama arī ieslodzījuma vietā. Vēlētājs, kurš atrodas ieslodzījuma vietā, ne vēlāk kā 28. parakstu vākšanas dienā iesniedz iesniegumu ieslodzījuma vietas administrācijai. Parakstu vākšana ieslodzījuma vietā arī tiek organizēta pēdējā parakstu vākšanas dienā.

Parakstu vākšana noris pēc CVK organizētas kārtības, personai uzrādot derīgu pasi vai personas apliecību.

Plašāk par apturēto likumu lasiet šeit.