Parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturēto likumu “Grozījumi Likumā par ostām”

Ostas likums

No 10. marta līdz 8. aprīlim notiek parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētā likuma “Grozījumi Likumā par ostām” atcelšanu.

Svarīgi, ņemt vērā, ka parakstu vākšana notiek, lai tautas nobalsošanā varētu lemt par šī likuma atcelšanu. Ja vēlētāji atbalsta likuma pieņemšanu un spēkā stāšanos, tad parakstu vākšanā nav jāpiedalās.

Par apturētā likuma nodošanu tautas nobalsošanai parakstīties var tikai klātienē – parakstu vākšanas vietās Latvijā un ārvalstīs. Vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties parakstu vākšanas vietā, bet vēlas piedalīties parakstu vākšanā, tiek nodrošināta iespēja pieteikties parakstu vākšanai savā atrašanās vietā. Parakstu vākšana vēlētāju atrašanās vietās notiks pēdējā parakstu vākšanas dienā, 8. aprīlī. Piedalīties parakstu vākšanā var arī vēlētāji ieslodzījuma vietās.

Tiesības piedalīties parakstu vākšanā ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Lai piedalītos parakstu vākšanā, jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments – Latvijas pilsoņa pase vai Latvijas pilsoņa apliecība (eID karte).

Ko paredz likuma grozījumi?

Grozījumi paredz mainīt Rīgas un Ventspils ostu pārvaldības modeli. Ar izmaiņām attiecībā pret šā brīža spēkā esošo likuma redakciju iespējams iepazīties mājaslapā www.cvk.lv.

Parakstīties par apturētā likuma nodošanu tautas nobalsošanai varēs parakstu vākšanas vietās Valmieras novadā:

VietaAdreseDarba laiks
ValmieraValmieras Kultūras centrs, Rīgas iela 10,  Valmiera, Valmieras novads, LV-4201pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās no plkst. 14.00 līdz 18.00; trešdienās, piektdienās, sestdienās, svētdienās no plkst. 9.00 līdz 13.00.
ValmieraStacijas iela  26, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās no plkst. 14.00 līdz 18.00; trešdienās, piektdienās, sestdienās, svētdienās no plkst. 9.00 līdz 13.00.
Rūjienas apvienībaRūjienas kultūras centrs, Upes iela 9, Rūjiena, Valmieras novads, LV-4240pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās no plkst. 14.00 līdz 18.00; trešdienās, piektdienās, sestdienās, svētdienās no plkst. 9.00 līdz 13.00.
Burtnieku apvienībaSkolas iela 11, Matīši, Matīšu pagasts, Valmieras novads, LV-4206pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās no plkst. 14.00 līdz 18.00; trešdienās, piektdienās, sestdienās, svētdienās no plkst. 9.00 līdz 13.00.
Naukšēnu apvienība“Pagasta nams”, Naukšēni, Naukšēnu pagasts, Valmieras novads, LV-4220pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās no plkst. 14.00 līdz 18.00; trešdienās, piektdienās, sestdienās, svētdienās no plkst. 9.00 līdz 13.00.
Mazsalacas apvienībaPērnavas iela 4, Mazsalaca, Valmieras novads, LV-4215pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās no plkst. 14.00 līdz 18.00; trešdienās, piektdienās, sestdienās, svētdienās no plkst. 9.00 līdz 13.00.
Kocēnu apvienība  Alejas 8, Kocēnos, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, LV-4220  pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās no plkst. 14.00 līdz 18.00; trešdienās, piektdienās, sestdienās, svētdienās no plkst. 9.00 līdz 13.00.
Kocēnu apvienība  Imantas iela 7, Zilaiskalns, Zilākalna pagasts, Valmieras novads, LV-4222pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās no plkst. 14.00 līdz 18.00; trešdienās, piektdienās, sestdienās, svētdienās no plkst. 9.00 līdz 13.00.
Kocēnu apvienība  Skolas iela 1, Vaidava, Vaidavas pagasts, Valmieras novads, LV-4228pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās no plkst. 14.00 līdz 18.00; trešdienās, piektdienās, sestdienās, svētdienās no plkst. 9.00 līdz 13.00.
Strenču apvienībaRīgas iela 7, Strenči, Valmieras novads, LV-4730pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās no plkst. 14.00 līdz 18.00; trešdienās, piektdienās, sestdienās, svētdienās no plkst. 9.00 līdz 13.00.
Brenguļu, Kauguru, Trikātas apvienība“Kaimiņi”, Brenguļi, Brenguļu pagasts, Valmieras novads, LV-4245pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās no plkst. 14.00 līdz 18.00; trešdienās, piektdienās, sestdienās, svētdienās no plkst. 9.00 līdz 13.00.

Kad būs zināms parakstu vākšanas rezultāts?

Pēc parakstu vākšanas beigām Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) apkopos saņemto parakstu skaitu un parakstu vākšanas rezultātu paziņos Valsts prezidentam un publicēs tos izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Ja parakstu vākšanā tautas nobalsošanas ierosinājumu būs parakstījusi ne mazāk kā viena desmitā daļa no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo Latvijas pilsoņu skaita (154 868 vēlētāji), CVK trīs dienu laikā būs jāizsludina tautas nobalsošana, kurai jānotiek ne agrāk kā vienu mēnesi un ne vēlāk kā divus mēnešus pēc izsludināšanas. Satversme paredz, ka tautas nobalsošana par apturētu likumu tomēr nenotiek, ja Saeima par to vēlreiz balso un ja par tā pieņemšanu ir ne mazāk kā trīs ceturtdaļas no visiem deputātiem.

Tāpat apturēts likums tiks publicēts un stāsies spēkā, ja parakstu vākšanā tautas nobalsošanas ierosinājumu atbalstīs mazāk nekā viena desmitā daļa vēlētāju.

Plašāka informācija Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā www.cvk.lv.