Par ”Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” kluba galveno treneri kļūst Nikolajs Mazurs

Nikolajs Mazurs

Basketbola klubs ”Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” veicis izmaiņas treneru korpusā. Turpmāk galvenā trenera funkcijas pildīs pieredzējušais pašmāju speciālists Nikolajs Mazurs. Vienošanās ar Mazuru noslēgta uz divām sezonām.

Nikolajs Mazurs sezonu sāka Lietuvas Basketbola līgas (LKL) komandā “Šiauliai”, bet iepriekšējās divas sezonas vadīja Igaunijas klubu “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”. Ar Tartu komandu Mazurs divas reizes izcīnīja Igaunijas čempionāta sudraba godalgas, triumfēja Igaunijas kausa izcīņā un sasniedza Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas finālčetrinieka turnīru.

Pirms pārcelšanās uz Igauniju viņš bija galvenais treneris BK “Ogre”. Latvijā Mazurs vadījis arī “VEF Rīga” vienību, ar kuru 2015.gadā kļuva par valsts čempionu. Tāpat Mazurs karjeras laikā vadījis komandas Gruzijā un Krievijā, kā arī strādājis vairākās Latvijas jauniešu izlasēs.

Šīs sezonas pirmajā pusē Valmieras vienību vadīja Oskars Virsis, kurš pagājušajā sezonā darbu “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” sāka kā trenera asistents, bet vēlāk pārņēma kluba vadību pēc lietuviešu speciālista Toma Kerša atbrīvošanas no amata. Virsis kluba galvenā trenera amatā pavadīja 70 spēles.

“Liels paldies Oskaram Virsim, kurš pagājušajā sezonā uzņēmās komandas galvenā trenera amatu ļoti sarežģītos apstākļos. Oskars vēl ir jauns treneris un viņš paliks Valmieras basketbola sistēmā arī turpmāk. Viņš ir un paliek mūsējais!” izmaiņas treneru kolektīvam komentēja kluba ģenerālmenedžeris Roberts Zeile.

Pirmo spēli Mazura vadībā “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” aizvadīs jau rīt, 10. februārī, plkst. 17.00 – izbraukuma spēlē pret desmitkārtējo Latvijas čempioni “VEF Rīga”. Tiešraide būs skatāma arī “Sportacentrs.com”.