Par suņu peldināšanu Gaujā Valmierā

Karstais laiks rada papildu rūpes par veselību. Suņu saimniekiem tās ir dubultas rūpes, jo veldzējums nepieciešams gan pašiem, gan arī ģimenes mīlulim. Visai Valmierai cauri plūstošā Gauja ir suņu īpašnieku iecienīta peldvieta, kur nodrošināt patīkamu veldzējumu un prieku arī četrkājainajiem draugiem. Lai kopīgi pavadītais atpūtas laiks būtu patīkams visiem, aicinām gan suņu saimniekus, gan citus atpūtniekus būt saprotošiem, kā arī ievērot noteikumus.

Valmierā ārpus meža esošajā teritorijā suns lielākoties drīkst atrasties bez pavadas, izņemot atsevišķas, pašvaldības saistošajos noteikumos noteiktas teritorijas. Visas Valmieras dabas teritoriju atpūtas takas ir radītas atpūtai un sportiskām aktivitātēm gan saimniekam kopā ar suni, gan ikvienam interesentam. Veldzējuma gūšanai tie ir arī abi Gaujas krasti visā Valmierā, izņemot teritoriju Jāņa Daliņa ielā 6, kur atrodas Daliņu pludmale. Taču sunim ir jābūt pastāvīgā saimnieka uzraudzībā un redzeslokā tādā attālumā, kādā īpašnieks spēj kontrolēt dzīvnieka rīcību. Suns nedrīkst radīt apdraudējuma sajūtu citiem teritoriju apmeklētājiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevēlas vai nevar atrasties dzīvnieku tuvumā.

Ņemot vērā gan dažādu iedzīvotāju grupu vajadzības, gan suņu, gan cilvēku drošības apsvērumus un higiēnu, pašvaldības saistošajos noteikumos atpūtas objektā Daliņu pludmalē paredzēts suņu un citu mājdzīvnieku izvešanas un peldināšanas aizliegums. Taču to var darīt teritorijā pa straumi nedaudz uz leju – baskāju takas galā pie mālu bedres, kā arī visur citur Gaujas krastos, kur ir pietiekama piekļuve. Pašvaldībā tiek meklēti risinājumi arī citu atpūtas vietu pie Gaujas labiekārtošanai, kur vienlīdz kvalitatīvā vidē varētu atpūsties gan ģimenes ar suņiem, gan bez tiem.

Aicinām suņu saimniekus būt atbildīgiem, rūpējoties par suņu ekskrementu savākšanu un vajadzību nokārtošanu atstatus no citiem Gaujas krastu atpūtniekiem. Maisiņos ievietotus suņu ekskrementus drīkst ievietot gan tiem paredzētajās speciālajās urnās, gan jebkurā sadzīves atkritumiem paredzētajā pilsētvidē izvietotajā urnā.

Vienlaikus aicinām arī citus atpūtniekus respektēt suņus, to īpašniekus. Aicinām bez vajadzības neveidot kontaktu ar svešiem suņiem, uzmanīt bērnus no šāda kontakta veidošanas ar svešiem suņiem, tādējādi provocējot uz neparedzamām situācijām.

Savstarpēja cieņa un dažādu vajadzību pieņemšana ļaus patīkamā veidā pārvarēt tveici, kas nogurdina gan cilvēku, gan dzīvnieku. Taču, ja nepieciešams atbalsts sabiedriskās kārtības jautājumu risināšanā, aicinām zvanīt pašvaldības policijai pa bezmaksas atbalsta tālruni 8484.

Foto: pexels.com