Par pirmo Latvijas-Igaunijas līgas čempioni kļūst “Rubene”

Florbola klubs Rubene

18. februārī Kocēnu sporta namā finālspēlē starp Kocēnu “Rubene” un komandu “Lielvārde/Fat Pipe” finišēja Latvijas un Igaunijas florbola līgas vīriešiem pirmā sezona. Par čempioniem kļuva kocēnieši, kas izšķirošajā mačā svinēja uzvaru ar 9:5. Lielvārdes komandai nācās samierināties ar vicečempionu titulu un sudraba medaļām.

Dienu iepriekš “Rubene” ar 4:3 pārspēja Cēsu komandu “Lekrings”, bet “Lielvārde/Fat Pipe” ar 10:5 pieveica Tallinas klubu “Sparta team Automaailm”. Pusfinālā zaudējušās komandas mērojās spēkiem pirms šīs spēles, bronzas medaļas izcīnīja cēsinieki, kuri Tallinas komandu pieveica pagarinājumā ar 6:5.

Finālspēles rezultātu 8. minūtē atklāja lielvārdieši Kārļa Stukāna personā – 1:0. Pēc divām minūtēm ar vārtu guvumu atbildēja kocēnietis Toms Pētersons, atjaunojot neizšķirtu rezultātu (1:1). Pēc pirmā perioda vadībā ar 3:1 atradās jau mājinieki, jo pa golam iemeta arī Pēteris Gailis un Matīss Celms. 26. minūtē Mārcis Brīvulis panāca jau 4:1, bet nākamajā minūtē ar vārtu guvumu izcēlās viesu komandas līderis Oskars Tūtāns – 2:4. Viesu prieki nebija ilgi, jo pēc dažām sekundēm viņiem nepaveicās, ieraidot bumbiņu savos vārtos (2:5). Līdz otrajam pārtraukuma Lielvārdes komanda spēja samazināt rezultāta starpību līdz minimumam (4:5), jo pa golam iemeta Rūdis Žukelis un Oskars Tūtāns. Pēdējā trešdaļā aizritēja vairāk nekā 13 minūtes, bet neviena no komandām nespēja gūt vārtus. Pirmajiem tas izdevās kocēniešiem – 54. minūtē Juris Zilberts panāca 6:4. Turpinājumā mājinieki guva vēl divus vārtus, izšķirot šīs cīņas likteni (9:4). Ar vārtu guvumu izcēlās Jēkabs Keišs un Rihards Avots. Pamatlaika pēdējā minūtē golu vēl iemeta lielvārdietis Niks Blumfelds, bet tas netraucēja Kocēnu “Rubenei” svinēt uzvaru ar 9:5 un kārt sev kaklā Latvijas un Igaunijas līgas čempionu zelta medaļas. Komandai “Lielvārde/Fat Pipe” vicečempionu tituls un sudraba godalgas.

Rezultatīvākais uzvarētāju komandas “Rubene” rindās ar 2 punktiem bija Toms Pētersons, bet par labāko spēlētāju atzina vārtsargu Lauri Knoku, kurš atvairīja 19 no 24 pretinieku metieniem.

Apsveicam komandu ar vēsturisku panākumu!