Par parakstu vākšanu tautas nobalsošanas iniciēšanai

13.11. 2023. Valsts prezidents Pamatojoties uz Latvijas Republikas Satversmes 72. pantu un ievērojot 2023. gada 9. novembrī iesniegto 34 Saeimas deputātu prasību, ir paziņojis, ka aptur Saeimā 2023. gada 9. novembrī pieņemtā likuma “Grozījumi Notariāta likumā” publicēšanu uz diviem mēnešiem.

Publikācija “Latvijas vēstnesī” https://www.vestnesis.lv/op/2023/220A.1

Līdz ar to, 2 mēnešu laikā no apturēšanas brīža ir jāīsteno parakstu vākšana tautas nobalsošanas iniciēšanai, kas ilgst 1 mēnesi.

Informējam, ka drīzumā Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sadarbībā ar pašvaldību vēlēšanu komisijām, Ārlietu ministriju un pārstāvniecībām ārvalstīs, Ieslodzījuma vietu pārvaldi un NBS, organizēs parakstu vākšanas uzsākšanu, parakstīšanās vietu un to darba laiku noteikšanu. Precīzāka informācija sekos pēc CVK sēdes 16. novembrī.