Panākumi Bertānu Valmieras basketbola skolai 2022./2023. gada sezonā

Bertānu Valmieras basketbola skola

Ar dažādām sekmēm, tomēr ar neskaitāmi daudz medaļām un sasniegumiem noslēgusies Bertānu Valmieras basketbola skolas (BVBS) sezona.

No 14. līdz 16. aprīlim Valmieras 5. vidusskolas telpās norisinājās Eiropas meiteņu basketbola līgas (EGBL) finālposms, kurā dalību ņēma arī Bertānu Valmieras basketbola skolas U16 meitenes.

Pirmajā spēļu dienā komanda izcīnīja divas pārliecinošas uzvaras, ar 69:35 apspēlējot ”Raplas” basketbola skolu no Igaunijas un ar 79:51 pašmāju basketbola skolu ”Rīga/Centrs”. Otrajā grupas spēļu dienā ar 53:51 tika uzveikta arī Zviedrijas komanda ”Alvik Basket”. Pēcāk ar 57:27 tika sagrauta arī U15W LTU komanda no Lietuvas. Finālā komandai pretī stājās ”Daugavpils” audzēknes, kas šoreiz bija pārākas un uzvarēja ar 59:50. Tas nozīmē, ka BVBS meitenes turnīru noslēdza godpilnajā otrajā vietā, izcīnot sudraba godalgas.

Turnīra simboliskajā zvaigžņu pieciniekā tika iekļautas divas mūsu spēlētājas – Marta Ploriņa un Enija Brokāne

23. aprīlī tika aizvadīts Latvijas Jaunatnes basketbola līgas (LJBL) fināls U16 vecuma grupā zēniem. Finālistes tikās Oskara Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolā. Par jauno Latvijas čempioni tika kronēta Normunda Lišika un Kristiana Broka trenētā Bertānu Valmieras basketbola skolas komanda.

Valmieriešiem finālā pretī stājās “Rīga/Centrs” komanda, kas spēli iesāka krietni veiksmīgāk. Uz brīdi rīdzinieki atradās vadībā ar 9:0, kas lika BVBS galvenajam trenerim Normundam Lišikam pieprasīt minūtes pārtraukumu. Tas valmieriešus sapurināja un tika veikts 11:0 izrāviens, kas pāris minūšu laikā jau vadība izvirzīja viesus no Vidzemes augstienes. Cīņa bija līdzvērtīga, taču pamatlaika izskaņā nedaudz atrāvusies jau bija BVBS. Rīdzinieki gan prata izmantot savas iespējas un izrāva pagarinājumu. Tajā gan nedaudz sekmīgāku sniegumu demonstrēja valmierieši, nosargājot čempionu titulu ar 73:72. Cīņa bija ļoti spraiga – neizpalika arī tehniskās piezīmes, grūstīšanās, vārdu apmaiņas un soda metieni.

Līdzeru grožus BVBS rindās uzņēmās Markuss Sipko, kurš pēcāk tika arī atzīts par finālturnīra vērtīgāko spēlētāju jeb MVP. Viņš finālu noslēdza ar “double-double” – 29 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un trim rezultatīvām piespēlēm. Viņam arī augstākā efektivitāte savā komandā (28) un uzvaras grozs no soda metiena līnijas pagarinājumā. Simboliskajā pieciniekā tikmēr tika iekļauts Markuss Toms.

LJBL finālā iekļuva arī BVBS U16 meitenes, kuras gan nespēja noturēt iekrāto 13 punktu pārsvaru. Komanda Daugavpilī tomēr ar 68:70 piekāpās mājiniecēm, izcīnot augsto otro vietu, vicečempiones titulu un sudraba godalgas. Pēdējā uzbrukuma ietvaros BVBS meitenēm bija iespēja nodrošināt dubulto zeltu un svētkus Valmierā, tomēr šoreiz līdz tam nedaudz pietrūka.

No valmierietēm produktīvākā šoreiz bija jaunā ukrainiete Darja Seredņitska, kurai kārtējais “double-double”. Viņas kontā 13 punkti, 12 atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, divas pārtvertas bumbas un viens bloķēts metiens. Jāpiemin, ka simboliskajā zvaigžņu pieciniekā tika iekļautas Sofija Urbanoviča un Marta Ploriņa, kuras abas ir gadu jaunākas.

U15 vecuma grupas BVBS meitenes tikmēr pārliecinoši kļuva par jaunajām Latvijas čempionēm.

BVBS U15 meitenes finālposmu sāka un arī pabeidza pārliecinoši. Atklāšanas spēlē ar 64:23 tika sagrauta Saldus sporta skola, bet turpinājumā ar 52:28 tika apspēlēta arī “Rīga/Centrs” komanda. Grupu turnīrs tika noslēgts ar drošu uzvaru pret basketbola skolu “Ogre” – 56:35, bet pusfinālā ar 47:35 tika uzveikta “Daugavpils”. Finālā pārsteigumu nebija – BVBS ar 57:38 pārliecinoši uzvarēja arī “Rīdzenes” komandu, savu atbalstītāju priekšā izcīnot zeltu. Finālposmā piecas uzvaras, neviens zaudējums un izpildīta misija – Latvijas čempionu tituls uz Valmieras Olimpiskā centra parketa.

Elvja un Evijas Brokānu trenētās meitenes aizvadīja fenomenālu turnīru un dominēja līdz pat pēdējai svilpei, izpelnoties arī Latvijas izlases spēlētājas un valmierietes Ilzes Jākobsones uzslavas. Turnīra simboliskajā zvaigžņu pieciniekā tika iekļauta Enija Brokāne, bet par vērtīgāko spēlētāju jeb MVP tika atzīta Valmieras talantīgā ukrainiete Darja Seredņitska.

Arī BVBS U15 zēni sasniedza lielo LJBL finālu. Komanda gan tajā piekāpās mājiniekiem – “Rīga”/DSN basketbolistiem ar 50:51, dodoties mājup no Daugavas sporta nama ar sudraba godalgām un vicečempionu statusu. Piecās spēlēs tika izcīnīti trīs panākumi un piedzīvoti divi sāpīgi zaudējumi. Līdz zeltam gan pietrūka pavisam nedaudz.

Simboliskajā pieciniekā divi valmierieši – Krists Kristers Ozers un Rolands Rozītis, kuri vēl pirms nedēļas palīdzēja BVBS U16 komandai tikt pie zelta. Abas zēnu komandas šosezon vadīja Normunda Lišika un Kristiana Broka duets.

Arī BVBS U12 zēni sezonu noslēdza ar sudrabu un godpilno otro vietu. Valmieras Olimpiskajā centrā jaunie censoņi finālā ar 50:61 atzina “Ķekavas” pārākumu. Turnīra gaitā tika uzveikta Talsu novada sporta skola, Ogres basketbola skola un “Rīga/Centrs” komanda. Vienīgie divi zaudējumi tieši pret “Ķekavu”. Komandu vadīja Latvijas – Igaunijas apvienotās līgas kluba “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” galvenais treneris Oskars Virsis. Arī šajā simboliskajā pieciniekā divi valmierieši – Kristiāns Juris Martinsons un Ričards Kreilis. Par komandas labāko spēlētāju aizsardzībā tikmēr tika kronēts Valters Miķelsons.

U14 meitenes parādīja raksturu un izcīnīja LJBL bronzas godalgas čempionāta finālposmā, kas norisinājās Liepājā.

BVBS U14 meitenes grupu turnīru iesāka ar pārliecinošu uzvaru pret “Daugavpili” (54:30). Dienas turpinājumā gan ar 47:59 tika zaudēts “Rīga/Jugla” komandai. Sīvā cīņā valmierietes ar 58:56 apspēlēja arī “Ventspili”, iekļūstot pusfinālā. Arī pusfināls bija spraigs, tomēr tajā BVBS pievīla mača izskaņa – zaudējums pret “Rīga/Centrs” (50:68). Tas nozīmēja, ka bronzas mačā gaidāms grupu turnīra atkārtojums. Valmierietes sagaidīja vēl viena cīņa pret “Rīga/Jugla” meitenēm un tajā izdevās izcīnīt panākumu – 55:51. Uzvara bija īpaši salda, jo tieši šī pretiniece valmierietēm sagādāja vienīgo zaudējumu grupu turnīrā. Finālposms noslēgts ar godpilno trešo vietu visā Latvijā un bronzas godalgām.

Izšķirošajā spēlē fenomenālu sniegumu demonstrēja jaunā Enija Brokāne, kura guva 41 punktu, savāca trīs atlēkušās bumbas, atdeva tik pat daudz rezultatīvu piespēļu un pārtvēra piecas bumbas. Tam pa virsu viņai arī lieliska efektivitāte (31) un simtprocentīga realizācija no soda metiena līnijas (16/16). Viņa laukumā pavadīja visas 40 minūtes un likumsakarīgi tika iekļauta turnīra simboliskajā zvaigžņu pieciniekā.

“Atzīstams sniegums no mūsu U14 meitenēm! Uzvarēta noslēdzošā spēle un bronzas medaļas nodrošinātas. Turnīrs kā pa kalniem un lejām, bet meitenes uz spēli par 3. vietu spēja rast spēles pavedienu, noslēdzot LJBL sezonu ar medaļām,” pēc turnīra pacilāta bija BVBS U14 meiteņu komandas galvenais treneris Elvis Brokāns.

BVBS U13 zēnu komanda tikmēr aizvadīja mačus Igaunijas pilsētā Valgā. Latvijas – Igaunijas jaunatnes basketbola turnīra neatkarīgā posma ietvaros komanda tika pie bronzas. Komandu trenēja Roberts Pauls Liberts un Sandis Amoliņš. Turnīrs svārstīgs, tomēr uzdevums izpildīts un jauno puišu kontā medaļas.

Madaras Krauzes vadītā BVBS U17 meiteņu komanda tikmēr sezonu noslēdza ar septīto vietu Latvijā. Komanda pirmajā mačā piekāpās “Rīga/Jugla” komandai (53:87), zaudējot cerības uz medaļām. Mazajā pusfinālā komandai nepaveicās un arī zaudējums – šoreiz pret “Rīga/Centrs” komandu (76:94). Cīņai par septīto pozīciju gan izdevās sakoncentrēt spēkus un noslēdzošajā mačā droša uzvara. Ar 108:66 tika sagrauta Saldus sporta skola. BVBS audzēknes Vikija Mihlenova un Arta Straumīte spēli noslēdza ar “double-double”.

BVBS U17 zēnu komandu šosezon vadīja treneris Oskars Virsis. Savu jauniešu komandu viņš Liepājā aizveda līdz piektajai vietai Latvijā. Zaudējums pirmajā spēlē pret mājinieci “Liepāju” (68:80) pielika padeni cīņai par labāko četrinieku. Mazajā pusfinālā gan ar 79:77 tika uzveikta Salaspils sporta skola, bet duelī par piekto vietu ar 78:71 apspēlēta “Bauska”.

Lielisku sniegumu turnīra gaitā demonstrēja valmierietis Markuss Sipko, kurš pirms pāris nedēļām palīdzēja BVBS U16 komandai izcīnīt LJBL zeltu. Gadu jaunākais basketbolists toreiz tika kronēts par visa čempionāta MVP. Arī U17 komandas rindās viņš bija fantastisks un cīņu par piekto vietu noslēdza ar “double-double” jeb 17 punktiem, 10 atlēkušajām bumbām un otro labāko +/- rādītāju spēlē (+12), ieliekot pamatus komandas triumfā.

Informāciju sagatavoja: Bertānu Valmieras basketbola skola