Palīdzi atjaunot Budenbrokas muižu!

Ziedotāju aplis 2022

Vēl nepilna nedēļa palikusi, kad 7. aprīļa pievakarē pašā Valmieras sirdī – kafejnīcā “Jauna saule” visi, kas vēlas, varēs apmeklēt Valmieras novada fonda (VNF) rīkoto Ziedotāju apli. Brīvā un pacilājošā gaisotnē trīs ideju autori klātesošajiem pastāstīs, kā mūsu ziedojumi palīdzēs pilnveidoties Valmieras novadam. Projekts “Laikmetīgā Budenbrokas muiža” – Ziedotāju apļa vides ideja, noskaties video aicinājumu.

Projekta galvenā iecere ir Dikļu pagastā esošās Budenbrokas muižas apkārtnes labiekārtošana un muižas parka papildināšana ar laikmetīgās mākslas vides objektiem, sadarbojoties ar esošajiem un topošajiem Latvijas māksliniekiem. Idejas autors Toms Treimanis stāsta, ka vēlas atjaunot Budenbrokas muižas kompleksu un izveidot par nozīmīgu tūrisma objektu Valmieras novadā, saglabājot kultūrvēsturiskās vērtības.

19. gadsimtā celtā muiža ir tikai daļēji saglabājusies līdz mūsdienām. Lai atjaunotu Budenbrokas kompleksu, muižas parka zona jau ir papildināta ar āra mēbelēm, soliņiem un galdiem. Uzstādīts informācijas stends, veikta apzaļumošana. Toms uzsver, ka ne vienmēr tūrisma objektam ir jābūt kam fiziskai jaunam, tas var būt arī kas sens un atjaunots.

Šogad Valmierā notiks jau piektais Ziedotāju apļa pasākums, kad trīs ideju autori aicinās atbalstīt savas kultūras, sporta un vides idejas. Pat ja šķiet, ka Tava ziedojuma summa nav liela – Ziedotāju aplis lieliski pierāda, ka visiem kopā veiktie mazie ziedojumi var kļūt gana lieli un sniegt atbalstu ideju īstenošanā! Tomēr – tas būs iespējams vien tad, ja starp pasākuma apmeklētājiem būs tik daudz atnākušo, kas būs gatavi piedalīties ar sev pieņemamo summu. Tāpēc – pacilājošā gaisotnē gaidīsim Tevi kafejnīcā “Jauna saule” 7. aprīlī plkst. 18.00!

Šogad Ziedotāju apļa rīkošanu atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Ikdienā Valmieras novada fonds jau 17 gadus strādā, atbalstot iedzīvotāju iniciatīvas dzīves uzlabošanai Valmieras apkaimē, ziedotājiem piedāvājot mērķtiecīgas ziedošanas atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Gundega Siliņa, Valmieras novada fonda Projektu koordinatore