Omniva Valmieras novadā uzstāda trīs jaunus pakomātus, palielina arī trīs esošo iekārtu ietilpību

Turpinot vērienīgo pakomātu tīkla paplašināšanu, uzlabojumi Omniva pakalpojumu pieejamībā veikti arī Valmieras novadā. Valmieras pilsētā nupat uzstādīti divi jauni pakomāti un paplašināta arī viena esošā iekārta, bet otrai šādi darbi vēl plānoti. Tāpat palielināta ietilpība arī Rūjienas pakomātam, bet Mazsalacas iedzīvotājiem būs pieejams savs, jauns pakomāts. Līdztekus, padarot sūtījumu izņemšanu ērtāku un operatīvāku, Omniva ieviesusi arī jaunumu, kas ļauj vienam sūtījumu saņēmējam visas sev adresētās paciņas izņemt vienā pakomāta nodalījumā.

Jaunie pakomāti Valmieras pilsētā izvietoti pie Miera ielas Top veikala (Miera iela 5) un Stacijas ielā 33. Katrā secīgi būs pieejami 106 un 140 skapīši. Savukārt līdzšinējam Rīgas ielas Top veikala pakomātam (Rīgas iela  64) pievienots jauns modulis un kopumā tagad tas nodrošina 132 nodalījumus, bet Rubenes ielas Rimi veikala pakomātam (Rubenes iela 51) līdzīgi darbi plānoti tuvākajā laikā. Lielās noslodzes dēļ paplašināts arī esošais Rūjienas Top veikala pakomāts (Brīvības iela 8), bet Mazsalacas iedzīvotājiem (Parka iela 1) beidzot pieejams arī savs pakomāts ar 82 skapīšu ietilpību.

“Mūsu prioritāte ir padarīt Omniva pakalpojums pieejamus arvien plašākam iedzīvotāju skaitam – jo īpaši attālākos reģionos. Mainoties iedzīvotāju paradumiem, redzam, ka attālinātā iepirkšanās būs aizvien pieprasītāka. To apliecina arī mūsu apkopotie dati – unikālo sūtījumu saņēmēju skaits Latvijā pieaudzis par 41%, bet kopumā jau 61% Latvijas mājsaimniecību pērn izmantojušas mūsu pakalpojumus,” skaidro Omniva vadītāja Latvijā Beāte Krauze-Čebotare.

Ņemot vērā aizvien augošo sūtījumu skaitu un lielo pakomātu noslodzi, Omniva meklē dažādas alternatīvas ātrākai sūtījumu piegādei. Viens no jaunumiem, kas nesen ieviests, ir vienam saņēmējam adresētu sūtījumu ievietošana vienā skapītī. Šis pakalpojums turpmāk tiks nodrošināts gadījumos, kad kurjers konstatēs, ka konkrētajā pakomātā jau atrodas šim tālruņa numuram adresēts neizņemts sūtījums. Tas attieksies uz visiem sūtījumiem – gan tiem, par kuriem apmaksa jau veikta, gan arī tiem, kam izvēlēta pēcapmaksa.

Šādā gadījumā paciņu saņēmējiem par katru sūtījumu tiks nosūtīta atsevišķa īsziņa, taču durvju atvēršanas kods būs viens un tas pats. Ievadot kodu, saņēmējs ekrānā redzēs sūtījumu skaitu, kas ievietoti skapītī. Skapītis tiks atvērts tikai pēc tam, kad paciņu saņēmējs apstiprinās, ka ir iepazinies ar informāciju par nodalījumā ievietoto sūtījumu daudzumu.

Kopumā visā Latvijā plānots paplašināt Omniva pakomātu skaitu teju par trešdaļu, uzstādot 92 jaunu iekārtu un paplašinot pakomātu kopējo skaitu līdz 300.