“Olimpiskais kvants” jau trešo reizi Valmierā pulcē aktīvus latviešu jauniešus no dažādām Eiropas valstīm

Olimpiskais kvants

No 31. jūlija līdz 6. augustam Valmierā notiek aktīvās atpūtas un sporta nometne “Olimpiskais kvants”, kurā šogad pulcējas Latvijas un latviešu diasporas jaunieši no piecām valstīm – Anglijas, Vācijas, Zviedrijas, Beļģijas un Īrijas.

Nometnes programma veidotā tā, lai jaunieši piedzīvotu pēc iespējas plašāku Valmieras piedāvāto iespēju klāstu. Tiek iepazīta industrija, studiju iespējas Vidzemes augstskolā, praktiskās nodarbības LIAA Valmieras Biznesa inkubatorā un Koprades darbnīcā DARE. Nometnes programmā, protams, arī sportošana, aktīvā atpūta, latviešu valodas pilnveidošana un ieskats sporta nozarē. Jauniešiem būs iespēja apmeklēt arī tikko atklāto Valmieras pils kultūrvides centru un tikties ar Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku. Tāpat nometnes dalībnieki šajā nedēļā viesosies un sportos pasākumā “Urban Sports Camp” un atbalstīs Latvijas izlasi “Valsts Prezidenta balva vieglatlētikā 2023” izcīņā J.Daliņa stadionā, tiksies ar dažādām sporta personībām un iepazīs Valmieras apkārtni orientējoties.

Kā norāda nometnes vadītāja Jolanta Dukure:

Nometnes mērķis ir saglabāt un stiprināt diasporas jauniešu saikni ar Latviju un veicināt nacionālās identitātes stiprināšanu caur kopēju mīlestību pret sportu un aktīvu dzīvesveidu, latviešu valodu, Latvijas dabu un kultūru. Katru gadu redzam, kā nometnē rodas daudz draudzības starp jauniešiem Latvijā un diasporā, kas turpinās vēl ilgi pēc nometnes beigām. Patiess prieks, ka šī izveidojusies par Valmieras ikgadēju tradīciju, ko atbalsta arī novada pašvaldība.”

Nometni īsteno nodibinājums Valmieras atbalsta fonds sadarbībā ar Valmieras Attīstības aģentūru, Valmieras novada pašvaldību un ar Eiropas Latviešu apvienību kā informatīvo atbalstītāju. Nometni finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem un Valmieras novada pašvaldība.

Nometnēs, kas notika 2019. un 2022. gadā ir piedalījušies latviešu izcelsmes jaunieši kopā no 12 valstīm – Beļģijas, Amerikas Savienotajām Valstīm, Zviedrijas, Islandes, Gruzijas, Dānijas, Īrijas, Anglijas, Vācijas, Ukrainas kā arī jaunieši, kuri nesen ar ģimenēm bija pārcēlušies uz dzīvi Valmierā no Spānijas un Moldāvijas. Nometnē no Latvijas puses ir piedalījušies jaunieši no Valmieras un citām Latvijas vietām. Dalībniekus  ik gadu vieno  gan kopīga vēlme uzlabot latviešu valodu, aktīva darbošanās sporta pasākumu organizēšanā, iepriekšēja pieredze un intereses dažādos sporta veidos: peldēšanā, vieglatlētikā, hokejā, volejbolā, vieglatlētikā, futbolā, florbolā, badmintonā, boksā, daiļslidošanā, tenisā, golfā, smaiļošanā, airēšanā, BMX riteņbraukšanā, modernajās dejās, fitnesā u.c.

Informācija: Valmieras atbalsta fonds, tālr. +371 29878192