Oficiāli atklāta dzērienu iepakojumu depozīta sistēma

Depozīta sistēmas atklāšana

Otrdien, 1. februārī, Rūjienā pie depozīta sistēmas āra kioska Valdemāra ielā 4 tika oficiāli atklāta dzērienu iepakojumu depozīta sistēma. Atklāšanā piedalījās Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks infrastruktūras un uzņēmējdarbības jautājumos Guntis Gladkins, SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” padomes locekle un Latvijas Mazumtirgotāju biedrības valdes priekšsēdētāja Laila Vārtukapteine, Valsts vides dienesta Vidzemes reģionālās vides pārvaldes direktore Dace Rudusa un Rūjienas veikala ELVI īpašnieks Kaspars Portnajs. Pašvaldības un tirgotāja pārstāvji nodeva pirmos depozīta iepakojumus taromātā, tādējādi atklājot Latvijas depozīta sistēmas darbību. Paralēli depozīta sistēma tika atklāta arī citās Latvijas pilsētās – Rīgā, Daugavpilī un Liepājā.

“Daba un tīra vide ir viena no Valmieras novada iedzīvotāju vērtībām. Depozīta sistēmas ieviešana ir nozīmīgs notikums, rūpējoties par tīrāku un zaļāku vidi mums apkārt šodien un nākamajām paaudzēm. Depozīta sistēma palīdzēs tarai nenonākt vidē, bet nonākt līdz atkārtotai pārstrādei, tā samazinot resursu patēriņu,” norāda Guntis Gladkins, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks infrastruktūras un uzņēmējdarbības jautājumos.

“Vēlos pateikties visām iesaistītajām pusēm – tirgotājiem, depozīta iepakotājiem, iekārtu piegādātājiem, būvniekiem un citiem, kuri palīdzējuši mums nonākt līdz šim vēsturiskajam mirklim. Esmu ļoti gandarīts, ka, neskatoties uz pandēmijas radītajiem apstākļiem, sistēmas ieviešana netika atlikta un gada laikā paveicām lielu darbu, lai sabiedrībai no šodienas būtu pieejama ilgi gaidītā depozīta sistēma. Mūsu depozīta sistēma vienīgā Baltijā sniegs iespēju iedzīvotājiem nodot tukšo taru arī lielākajās degvielas uzpildes stacijās, turklāt būsim viena no retajām depozīta sistēmām pasaulē, kas nodrošinās universālo stikla pudeļu centralizētu savākšanu un nodošanu plašam ražotāju lokam atkārtotai uzpildei,” stāsta SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis. Veikalu tīkla ELVI pārstāvis, vairāku veikalu ELVI īpašnieks Vidzemes reģionā Kaspars Portnajs stāsta: “Esmu gandarīts, ka tieši Rūjiena ir kļuvusi par vienu no vietām, kur tiek dots starts visā Latvijā tik ļoti gaidītam un ilgi izauklētam ilgtspējīgas attīstības projektam – dzērienu depozīta sistēmai. Rūjiena, šķiet, ir labs piemērs tam, kā mums – ELVI ir izdevies panākt savstarpēju vienošanos ar vairāku zīmolu tirdzniecības vietām, lai pilsētas iedzīvotāju un viesu ērtībām radītu modernu, funkcionālu, plašu un ērtu taras pieņemšanas punktu, ko, saimniekojot katram atsevišķi, mūsu pilsētā nebūtu cerību uzstādīt. Protams, neslēpšu, depozīta sistēmu arī ELVI komanda gaida ne vien ar lepnumu, bet arī rūpēm, jo lielākais ikdienas darbs mums visiem vēl tikai priekšā, taču es patiesi ceru, ka ar klientu atbalstu mums izdosies panākt galveno, kādēļ depozīta sistēma ir radīta – tīrāku vidi mums un mūsu bērniem.”  

Depozīta sistēmā varēs nodot stikla, plastmasas (PET) un metāla (skārdenes) iepakojumus, kuros iepildīti bezalkoholiskie, visa veida alus un citi alkoholiskie (līdz 6%) dzērieni, bet pats iepakojums ir marķēts ar Latvijas depozīta zīmi. Par katru nopirkto depozīta iepakojumu iedzīvotājam būs jāiemaksā depozīts maksa 0.10 EUR apmērā, ko pēc iepakojuma nodošanas varēs saņemt atpakaļ.

Aktuālā informācija par depozīta sistēmu pieejama mājaslapā www.depozitapunkts.lv, kā arī “Depozīta punkts” Facebook un Instagram kontos.