Nūjosim pa zaļajiem dzelzceļiem apkārt Zilamkalnam

Vai zini, kas ir nūjošana? Maldīgs ir priekšstats, ka nūjošana domāta vien nesteidzīgām pastaigām vai tikai senioriem. Nūjošanas procesā nūjas rokās kļūst par otru kāju pāri, palīdzot veidot atspērienu, kā rezultātā nūjotājs var iet veiklāk un ātrāk. Lai to izbaudītu uz savas ādas, aicinām 25. novembrī, plkst. 10.00 pulcēties pie Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra, no kura kopīgi raitā solī dosimies apkārt Zilamkalnam.

Pārgājienu vadīs Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra vadītāja Annija Pabrika un Santa Krasovska, kura ir sertificēta nūjošanas instruktore jau 12 gadus. Sniegsim nelielu ieskatu par nūjošanu un padomus tiem, kuri nūjot sākuši pavisam nesen vai vēlas savas prasmes pilnveidot. 

Maršruts veidosies aptuveni 17 kilometrus garšun vedīs pa zaļajiem dzelzceļiem. Iesim pa mežu, meža taciņām un grants ceļiem. Maršruts ir riņķveida, vieglas grūtības pakāpes. Pārgājiena noslēgumā kursim ugunskuru pie Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra, cepsim desiņas un dalīsimies pieredzes stāstos. Aicinām dalībniekiem pašiem padomāt par pusdienām un kādu siltu dzērienu, kā arī par atbilstošiem apaviem un apģērbu, lai pārgājiens būtu baudāmāks.

Nūjošanas pārgājienam vari pieteikties šeit, rakstot e-pastā: vai zvanot pa tālr. 26122943. Ja Tev nav savu nūju, tad pieteikuma anketā svarīgi to atzīmēt, lai mēs tās sarūpētu pārgājiena dienā. Dalības maksa par pasākumu ir 5 EUR, norēķināšanās Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Bruņinieku iela 1, Valmierā) līdz 23. novembrim. Dalībnieku skaits ierobežots. Informējam, ka pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti Valmieras novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Informāciju sagatavoja: Annija Pabrika, Valmieras novada pašvaldības Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra vadītāja, Mob. tālr.: 26122943, ztornis.lv