Novērtēsim daiļākos īpašumus Valmieras novadā!

Tavs ieguldījums ainavā. Akcijas periods: 10.07.-10.08.

Jau trešo reizi vasarā norisināsies Valmieras novada pašvaldības organizētā vides akcija “Tavs ieguldījums ainavā”! 2023. gadā akcijā bija pieteikti 42 daiļdārzi un sakoptākie īpašumi Valmieras novadā, visvairāk pieteikumus saņemot kategorijās “Privātmājas pagalma ainaviskums”, “Latviešu viensēta – kultūras kanona lepnums” un “Novada daiļdārzs”.

Pieteikšanās akcijai un fotogrāfiju iesūtīšana norisināsies no 10. jūlija līdz 10. augustam. Aicinām sakopto īpašumu saimniekus, kaimiņus un garāmgājējus iemūžināt plaukstošos dārzus, dobes un sētas, lai varētu pieteikumu papildināt ar fotogrāfijām.

Akcijai varēs pieteikties kādā no astoņām kategorijām:

  • novada simboliskās vietas – kultūras mantojums;
  • latviešu viensēta – kultūras kanona lepnums;
  • privātmājas pagalma ainaviskums;
  • mājas pagalms kopienai;
  • mans balkons – mana paradīze;
  • novada daiļdārzs;
  • uzņēmēji vietradei;
  • publiskā ārtelpa – jauna elpa.

Dalībniekiem, tāpat kā aizvadītajā gadā, augustā plānota ekskursija pa Vidzemes dārziem, kuros smelties iedvesmu, gūt papildus zināšanas, kā arī dalīties pieredzē ar citiem dalībniekiem, savukārt rudenī gaidāms dalībnieku godināšanas pasākums un izglītojošas lekcijas.

Aktuālā informācija par vides akciju, nolikums un pieteikuma veidlapa pieejama pašvaldības tīmekļvietnē sadaļā “Sabiedrība” – “Tavs ieguldījums ainavā”.