Novembrī norisināsies akcija “Otrreiz modē”

No šā gada 1. līdz 30. novembrim SIA “ZAAO” (turpmāk – ZAAO) kopā ar sadarbības partneriem SIA”3R”, AS “AJ Power Recycling” un PURENN rīko  lietotu apavu, apģērbu un mājas tekstila akciju “Otrreiz modē”.

No šā gada 1. līdz 30. novembrim SIA “ZAAO” (turpmāk – ZAAO) kopā ar sadarbības partneriem SIA”3R”, AS “AJ Power Recycling” un PURENN rīko  lietotu apavu, apģērbu un mājas tekstila akciju “Otrreiz modē”. Tās laikā, nogādājot minētos izstrādājumus uz kādu no 19 ZAAO EKO laukumiem vai speciāli norādītu vietu Balvu novadā, Balvos, iespējams piedalīties vērtīgu balvu izlozē.

Derīgus apavus, apģērbu un mājas tekstilu EKO laukumos un tekstila konteineros, kas izvietoti pilsētvidē, var nodot bez maksas arī ikdienā. Pakalpojums tiek plaši izmantots, vidēji mēnesī ZAAO savāc 34 tonnas tekstila. ZAAO Vides ilgtspējas pakalpojumu daļas vadītāja Arita Smalkā-Boriseviča norāda: “Arvien vairāk tiek runāts par ilgtspējīgu modi un paradumu maiņu, tāpēc būtiski akcentēt arī iespējas, kā atbrīvoties no dažādiem sev vairs nevajadzīgiem, bet nesēšanai un lietošanai derīgiem tekstilmateriāliem. Akcijas laikā aicinām nodot tekstilmateriālu mūsu EKO laukumos, lai parādītu, ka videi draudzīga rīcība ir ērta un viegla, lai padarītu došanos uz EKO laukumu par ieradumu atkritumu apsaimniekošanai.”

Vēlamies akcentēt, ka tekstila, apavu ilgtspēja ir gan kvalitatīvu  lietu iegāde, gan to neizmešana, bet nodošana tālākai lietošanai, ja pašam palikusi neaktuāla.

Purenn uzsver: “Purenn ir ļoti svarīga ilgtspējības ideja. Veidojot ikvienu savu produktu, mēs pievēršam uzmanību formulas drošumam, lai ir droši lietošanā cilvēkiem un apkārtējai videi. Produktiem izvēlamies iepakojumu no otrreiz pārstrādātas plastmasas, kuru var nodot atkārtotai pārstrādei. Tikai domājot ilgtspējīgi, mēs varam radīt paliekošas pārmaiņas”. Droši un nekaitīgi kopšanas līdzekļi ir būtiska sastāvdaļa tekstila ilgtspējas nodrošināšanā.

Ne visu, kas lieks, var nodot. Apģērbam, apaviem un mājas tekstilam ir jābūt tīram, sausam, bez bojājumiem, drīkst būt nedaudz atiruši pa vīli, bet ar stingru auduma struktūru. Derīgi ir visa veida apģērbi (krekli, bikses, jakas, mēteļi, šalles, cimdi, cepures u.tml. gan vilnas, kokvilnas, sintētikas, ādas, mākslīgās ādas), dvieļi, aizkari, paklāji, kas nepārsniedz 1.5*2 metru izmēru, jostas, somas, gultas veļa, pārklāji, spilveni un segas, apavu pāris, jebkādi gumijas un ziemas sporta apavi, vizuāli vēl nēsājami – valkājami, lietojami.

Nedrīkst nodot netīru vai slapju, sapelējušu apģērbu, tekstilu, ar specifisku smaku, kas satur pārtikas vai eļļas un naftas produktu paliekas,  apavus, kas nav pāris vai ir bojāti (bez zoles, rāvējslēdzēja, cauri vai plēsti) mājas tekstilu, paklājus, kas lielāki par 1.5*2 metru izmēru, lupatas, auduma atgriezumus, apakšveļu, zeķes, matraču, bižutēriju, rotaļlietas.

Uz EKO laukumu tekstils jānogādā maksimāli caurredzamā iepakojumā, lai EKO laukumu pārziņi vizuāli var novērtēt materiāla atbilstību.

Savāktie apavi, apģērbi un tekstila materiāli tiks nodoti sadarbības partnerim pāršķirošanai un nogādāšanai uz jaunattīstības valstīm vai uz pārstrādi.

“Lai veicinātu iedzīvotāju paradumu maiņu, liela nozīme ir tekstila nodošanas infrastruktūras pieejamībai. Pie tās esam aktīvi strādājuši jau vairāk nekā gadu un šobrīd redzam, ka sabiedrības paradumi mainās – tekstils arvien biežāk nonāk tam paredzētajos konteineros nevis sadzīves atkritumos. Ņemot vērā tekstila materiālu plašo pieejamību, iedzīvotāji tiek motivēti bieži mainīt savu garderobi un atbrīvoties no apģērbiem, apaviem un citiem tekstilizstrādājumiem. Tieši tādēļ kampaņas laikā atgādinām par tekstilmateriālu šķirošanas iespējām. Ir svarīgi, lai aizvien vairāk nevajadzīgo apģērbu un apavu tiktu droši un atbilstoši apsaimniekoti”, stāsta AS “AJ Power Recycling” valdes loceklis Uldis Skrebs.

Decembra sākumā starp visiem akcijas dalībniekiem tiks veikta izloze, dodot iespēju savā īpašumā iegūt kādu no 13 vērtīgām balvām:

  • Tvaika gludeklis Philips Stand Steamer 3000 Series STE3160/30 -2gb.
  • Gludeklis Philips 7000 Series DST7050/70 – 2gb.
  • Brabantia veļas žāvēšanas statīvs HangOn 25m, pelēks – 2gb.
  • ADLER Pūku noņēmējs AD 9617 – 2gb.
  • PURENN dāvanu komplekti – 5gb.

EKO laukumu darba laiki un akcijas nolikums pieejams tīmekļa vietnē www.zaao.lv un pie EKO laukumu pārziņiem.

Dina Lukaševiča-Lāce
Sabiedrisko attiecību vadītāja
t. +371 26457132
e-pasts:
www.zaao.lv