Novadniekam Haraldam Kuplim – 100. Sveicam!

Novadniekam Haraldam Kuplim – 100.

Haralds Kuplis savā 100 gadu jubilejā moži sagaida viesus savās simtgadīgajās tēva mājās – “Jaunaičās” Rencēnu pagastā. Dižajā jubilejā viņu sveikt ieradušies radi, līdzcilvēki un arī viesi no Valmieras novada pašvaldības, kuri svētku reizē jubilāram vēl daudz laimes, tik pat stipru garu un veselību!

Gaviļnieks joprojām pats rūpējas par sevi un veselība arī turas laba. Haralds dienas pavada, interesējoties par notiekošo pasaulē, pats uzzinot jaunumus, izmantojot datoru un lasot ziņu portālus. Tuvākos viņš vienmēr pozitīvi pārsteidz ar savu nerimstošo humora dzirksti.

Haraldam aiz muguras ir nodzīvots vesels gadsimts un piedzīvoti dažādi laiki, arī ģimenes apstākļi un karš viņu nav saudzējis. Agri uzsācis darba gaitas, jo, kā vecākajam bērnam, pēc tēva nāves bija jāuzņemas rūpes par ģimeni. 1943. gada pavasarī saņēmis pavēsti par mobilizāciju vācu leģionā. Pēc kara strādājis smagu piespiedu darbu Krievijā – pat Magadanas apgabala zelta raktuvēs. Latvijā varējis atgriezties vien 1950. gadā, bet dzimtajās mājās Rencēnos – 1995. gadā.

Haraldam vienmēr interesējušas tehniskas lietas, daudz ko apguvis pašmācības ceļā, piemēram, izdomājis kā izgatavot TV antenas un remontēt televizorus. Par nopelnīto varējis nopirkt auto. Dzīves laikā strādājis dažādus darbus, kur tehniskā domāšana un ass prāts noderējis. Var tikai iztēloties, kā ir savā mūžā pieredzēt milzīgo tehnoloģisko attīstību – no zirgu pajūga līdz elektromašīnām, no radio līdz viedtālrunim, kur simtgadnieks var uzzināt jaunumus par notiekošo pasaulē.

Valmieras novadā dzīvo 10 iedzīvotāji, kuri ir nosvinējuši simto un pat lielāku jubileju. Valmieras novadā pašvaldībā ir tradīcija apsveikt un godāt simtgadniekus, pasniedzot arī  150 eiro lielu pabalstu.