Notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandiera maiņas ceremonija

Notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandiera maiņas ceremonija

16. jūnijā Valmierā svinīgā ceremonijā Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandiera amatā stāsies pulkvedis Gunārs Kauliņš, nomainot līdzšinējo brigādes komandieri pulkvedi Mareku Ozoliņu.

Ceremoniju apmeklēs aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandiera maiņas ceremonija norisināsies, ņemot vērā valstī noteiktās Covid-19 izplatības ierobežošanas prasības.

Pulkvedis Gunārs Kauliņš dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos uzsāka 1992. gadā. Līdz šim pulkvedis G. Kauliņš dienējis Zemessardzes štābā, Zemessardzes 22. kājnieku bataljonā (šobrīd – Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljons), Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štābā, bijis Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes kaujas atbalsta bataljona komandieris. Militāro izglītību ieguvis Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā un Baltijas Aizsardzības koledžā. Piedalījies NATO vadītajā starptautiskajā operācijā Afganistānā. Kopš 2018. gada līdz šim brīdim pulkvedis G. Kauliņš pildīja nacionālā militārā pārstāvja amatu Sabiedroto spēku augstākajā virspavēlniecībā Eiropā štābā Beļģijā.

Pulkvedis G. Kauliņš apbalvots ar Viestura ordeni, un par teicamu dienestu saņēmis Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku komandiera apbalvojumus.

Līdzšinējais brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš savus amata pienākumus 2.Vidzemes brigādē veica no 2017. gada februāra. Būdams 2. Vidzemes brigādes komandieris, pulkvedis M. Ozoliņš ir sniedzis nozīmīgu ieguldījumu brigādes izaugsmē, tā sekmējot Nacionālo bruņoto spēku spēju attīstību, par ko saņēmis vairākus Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku apbalvojumus. Savukārt 2021. gadā Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā pulkvedi M. Ozoliņu apbalvoja ar Viestura ordeni, ieceļot viņu par Viestura ordeņa komandieri.

Pulkvedis M. Ozoliņš dienestu turpinās NATO štābā ASV, Norfolkā.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes dibināta 1992. gada 30. jūnijā, tās pakļautībā ir pieci bataljoni – 22. kaujas nodrošinājuma bataljons ar štābu Valmierā, 25. kājnieku bataljons ar štābu Gulbenē, 27. kājnieku bataljons ar štābu Cēsīs, 31. kājnieku bataljons ar štābu Alūksnē un 54. kaujas atbalsta bataljons ar štābu Ogrē. Kopš 2020. gada 2.Vidzemes brigādē tiek veidotas divas profesionālās vienības – Artilērijas baterija Valmierā un Kaujas atbalsta rota Gulbenes novada Stāmerienā. Brigādes devīze ir “No zobena saule lēca”. 

Informāciju sagatavoja:

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļas vecākā referente

Vita Briže

E-pasts: