Notiks Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes komandiera maiņas ceremonija

Ceturtdien, 22. jūnijā plkst. 13.00 Valmierā, Vienības laukumā notiks Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes komandiera svinīgā maiņas ceremonija, kuras laikā brigādes komandiera amatā stāsies pulkvedis Kaspars Miezītis, nomainot līdzšinējo brigādes komandieri pulkvedi Gunāru Kauliņu. 

Svinīgo ceremoniju apmeklēs aizsardzības ministre Ināra Mūrniece, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Zemessardzes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns, citas militārpersonas, sadarbības partneri un aicinātie viesi. Svinīgajā ceremonijā piedalīsies 2.Vidzemes brigādes vienības un militārā tehnika. 

Pulkvedis Kaspars Miezītis dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos uzsāka 1996. gadā. Līdz šim K. Miezītis ir dienējis Zemessardzes 51. kājnieku bataljonā, Nacionālo bruņoto spēku Mācību vadības pavēlniecības štābā, Apvienotajā štābā, Zemessardzes štābā un Aizsardzības ministrijā.  Militāro izglītību ieguvis Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, Amerikas Savienoto Valstu armijas Loģistikas universitātē un Baltijas Aizsardzības koledžā. Starptautisko pieredzi ieguvis militārajā operācijā Afganistānā un pildot Latvijas Nacionālā militārā pārstāvja amatu NATO Apvienoto spēku pavēlniecībā Brunsumā. Pulkvedis K. Miezītis par teicamu dienestu saņēmis NATO Apvienoto spēku komandiera, Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku komandiera apbalvojumus.


Līdzšinējais brigādes komandieris pulkvedis Gunārs Kauliņš savus amata pienākumus 2. Vidzemes brigādē veica no 2021. gada jūnija. Būdams 2. Vidzemes brigādes komandieris, pulkvedis G. Kauliņš ir sniedzis būtisku ieguldījumu brigādes pilnveidē un izaugsmē, tā sekmējot Nacionālo bruņoto spēku spēju attīstību, par ko saņēmis vairākus Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku apbalvojumus. Savukārt 2022. gadā saņēma Aizsardzības ministra apbalvojumu – Goda zīme “Par īpašu ieguldījumu aizsardzības nozares izaugsmē”.

Pulkveža G. Kauliņa vadībā Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde ir organizējusi vairākas nozīmīgas militārās mācības, tādas kā “Šķērslis”, kuru laikā brigādes štābs un VAS “Latvijas dzelzceļš” vingrināja savstarpējas informācijas apmaiņas procedūras un aktivitāšu realizāciju pretmobilitātes pasākumu nodrošināšanā. Militārajās mācībās “Sudraba Grifs”, vienlaikus piedalījās reģionālās valsts un pašvaldības institūcijas, trenējot iestāžu sadarbību militārā un hibrīdkrīžu gadījumos.

Plānots, ka Pulkvedis G. Kauliņš dienestu turpinās 1. ranga aizsardzības atašeja amatā Zviedrijā, Dānijā, Somijā un Norvēģijā. 

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes dibināta 1992. gada 30. jūnijā, tās pakļautībā ir seši bataljoni – 22. kaujas nodrošinājuma bataljons ar štābu Valmierā, 25. kaujas atbalsta bataljons ar štābu Stāmerienā, 26. kājnieku bataljons ar štābu Gulbenē, 27. kājnieku bataljons ar štābu Cēsīs, 31. kājnieku bataljons ar štābu Alūksnē un 54. kaujas atbalsta bataljons ar štābu Ogrē. Brigādes devīze ir “No zobena saule lēca”.  

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!
Preses pārstāvjus aicinām piedalīties 2. Vidzemes brigādes komandiera maiņas ceremonijā, savu dalību piesakot līdz 21. jūnijam plkst. 09.00, rakstot uz e-pastu un norādot pārstāvēto plašsaziņas līdzekli, vārdu, uzvārdu un personas kodu.

Līdzi nepieciešams ņemt personu apliecinošu dokumentu – pasi vai personas apliecību. Informējam, ka Jūsu dati tiks apstrādāti tikai konkrētā pasākuma vajadzībām. Datu uzglabāšanas laiks – līdz pasākuma beigām 22. jūnijā.

Informāciju sagatavoja:
Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes Komunikācijas daļa