Notiks Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona svinīgā zvēresta došanas ceremonija

10. novembrī militārajā bāzē “Kaugurmuiža” notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargu zvēresta došanas svinīgā ceremonija. Dodot zvērestu, 30 zemessargi  apliecinās savu vēlmi un gatavību aizsargāt Latvijas tautu un Latvijas valsti, tās neatkarību un drošību.

10. novembrī militārajā bāzē “Kaugurmuiža” notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargu zvēresta došanas svinīgā ceremonija. Dodot zvērestu, 30 zemessargi  apliecinās savu vēlmi un gatavību aizsargāt Latvijas tautu un Latvijas valsti, tās neatkarību un drošību.

Svinīgajā ceremonijā piedalīsies bataljona komandieris majors Zigmārs Krilovs un bataljona virsseržants štāba virsseržants Ojārs Zīle, bataljona štāba personāls un veterāni, kā arī  jauno zemessargu ģimenes un tuvinieki.

Pēc zvēresta ceremonijas daļa jauno zemessargu dosies uz Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes organizēto pamatapmācības kursu, kas norisināsies vairākās nedēļas nogales Alūksnes novada militārajā bāzē “Meža strautiņi”. Kursa laikā zemessargi apgūs teorētiskās zināšanas un militāro praktisko iemaņu pamatus, lai spētu piedalīties vienības uzdevumu izpildē.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona atbildības teritorijā atrodas Valmieras, Smiltenes un Valkas novads. Lai pieteiktos dienestam, novadu iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni 1811, rakstīt uz e-pastu , ierasties Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljonā Valmierā, Cēsu ielā 54 vai aizpildīt anketu www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze.

Pieteikšanās valsts aizsardzības dienestam, t.sk. Zemessardzē, izmantojot vienoto rekrutēšanas platformu: www.klustikaravirs.lv.

Foto: A. Stračinskis    

Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona
Komunikācijas nodaļas speciāliste
Lelde Krancmane
Tālr.28619184