Notiks vebinārs “Viedo tehnoloģiju ieviešana Valmieras pilsētas apgaismojuma sistēmā”

Seminārs

Šonedēļ Valmierā noslēdzas projekts  “Viedo tehnoloģiju ieviešana Valmieras pilsētas apgaismojuma sistēmā”, paredzot 452 nātrija gāzizlādes ielu apgaismojuma spuldžu nomaiņu pret energoefektīvajām gaismu izstarojošajām diodēm (LED) ar viedajiem sensoriem un viedo apgaismojuma vadības sistēmu. Ir noslēgušies ar apgaismojuma ierīkošanu saistītie būvdarbi, tiek kārtota noslēdzošā projekta dokumentācija. Lai iepazīstinātu ar paveikto un skaidrotu, kā viedā apgaismojuma sistēma rada CO2 izmešu samazinājumu un palīdz ietaupīt elektroenerģiju, trešdien, 24.februārī, plkst.16.00 kā viens no Vidzemes Inovāciju nedēļas pasākumiem notiks tiešsaistes vebinārs “Viedo tehnoloģiju ieviešana Valmieras pilsētas apgaismojuma sistēmā”.

Vebināru būs iespējams vērot un uzdot jautājumus Valmieras pilsētas pašvaldības Youtube kontā un Vidzemes Inovāciju nedēļas mājaslapā. Vebināra laikā projekta vadītājs, Valmieras pilsētas pašvaldības Attīstības pārvaldes vadītāja vietnieks Gints Bērtiņš pastāstīs par projekta ietvaros paveikto, skaidros, kādi ir viedā apgaismojuma sistēmas darbības principi un kā pilsētā ieviestie apgaismojuma sistēmas uzlabojumi palīdzēs ietaupīt elektroenerģiju, samazināt CO2 izmešu daudzumu un ietekmi uz klimatu.     

Projekta ietvaros energoefektīvu apgaismojumu pilsētā ieguva Rīgas iela posmā no Alvila Freimaņa ielas līdz Lāčplēša ielai, Valmieras rātslaukums un skatu laukums pie Svētā Sīmaņa baznīcas, Lucas skvērs Tērbatas ielā, iebraucamais ceļš no Raiņa ielas uz nodibinājumu “Centrs Valdardze”, Leona Paegles ielas posms no Brēžas līdz Semināra ielai, Brenguļu ielas posms no Stacijas ielas līdz Paula Valdena ielai, Vaidavas ielas posms no rotācijas apļa līdz pagriezienam uz AS “Valmieras Piens”, arī Raunas iela un Purva iela. LED apgaismojums uzstādīts arī Sporta ielas posmā no Limbažu ielas līdz Kazarmju ielai, uz bijušā šaursliežu dzelzceļa uzbēruma – gājēju-velosipēdistu ceļa posmā no Cēsu ielas līdz Dzelzs tiltam, teritorijā pie Valmieras Viestura vidusskolas, skvērā pie Rūpniecības un Cēsu ielas krustojuma, kā arī Rūpniecības ielas posmā no SIA “Valmieras ūdens” līdz Dzelzs tiltam.

Atbilstoši iepirkuma rezultātiem viedās tehnoloģijas Valmieras pilsētas ielu apgaismojuma infrastruktūrā ievieš SIA “WOLTEC” par kopējo līgumsummu 704 864,97 EUR ar PVN. Apgaismojuma nomaiņa veikta Valmieras pilsētas pašvaldības īstenotā projekta “Viedo tehnoloģiju ieviešana Valmieras pilsētas apgaismojuma sistēmā” (līguma Nr. EKII–3/30) ietvaros, ko paredzēts līdzfinansēt ar Emisiju kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) finansējumu. Projekta kopējās plānotās izmaksas ir 747962,65 EUR, no kurām kopējās attiecināmās izmaksas ir 560972,74 EUR. EKII finansējums paredzēts 359022,55 EUR (64%), pašvaldības līdzfinansējums – 201950,19 EUR (36%). Plānotais projekta realizācijas laiks: 2019.-2020.gads. Projekta īstenošanas rezultātā plānotais elektroenerģijas ietaupījums būs 337 293 kWh/gadā, CO2 samazinājums – 36764.93 kg gadā.

EKII