Notiks Valmieras dzimšanas dienas velobraucieni ģimenēm

Svētdien, 25. jūlijā, Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina gan lielus, gan mazus doties divos velobraucienos “Tava svētku pietura”. Velobrauciena sākums kopā ar aktīvā tūrisma entuziasti Santu Paegli plānots plkst. 10:00, savukārt plkst. 11:00 tiks dots starts otram velobraucienam kopā ar gidu Tomu Treimani. Pieturas, kur piestās velobraucienu dalībnieki, ir Valmierai nozīmīgas vietas laiku laikos. Savukārt noslēgumā plānotas izzinošas un saistošas aktivitātes, iepazīstot vienu no Valmieras uzņēmējdarbības lauka lielākajiem spēlētājiem – lauksaimniecības uzņēmumu “VAKS”.

Valmieras 738. dzimšanas dienas velobraucienu sākums plānots pie Valmieras Tūrisma informācijas centra (Rīgas iela 10), bet noslēgums “VAKS” teritorijā (Mūrmuižas iela 18), kur varēsiet ieskatīties lauksaimnieku pašā skaistākajā un satraucošākajā procesā – graudu ražas savākšanā un apstrādē – redzēsiet, kur graudiem “kājas” dīgst un kāds ir maizes ceļa pats sākums. Lauksaimniecības uzņēmumā “VAKS” būs iespēja uzzināt, kas “VAKS” īsti ir un ar ko tas nodarbojas. Velobrauciena dalībnieki atpazīs graudus, pieaugušie varēs iepazīt uzņēmuma teritoriju, izbraucot ar velosipēdiem, bet bērni – ar “VAKS” vagoniņu. Būs iespēja fotografēties īpašā foto rāmī, izbraukt ar “trako torni” un piedalīties citās aktivitātes.

Katrs velobrauciens ilgs aptuveni 2 stundas, un tas būs vieglas grūtības pakāpes brauciens, kā laikā plānota atpūta un dažādas aktivitātes. Kopējais katra velomaršruta garums būs aptuveni 10 km. Brauciens plānots pa ceļiem ar asfalta, bruģa un smilts segumu. Savai drošībai iesakām lietot velobraucēju ķiveres un cimdus.

Dalība velobraucienā bez maksas! Lai piedalītos velo braucienā, nepieciešams iepriekš pieteikties (dalībnieku skaits ierobežots), zvanot pa tālruni 26332213 vai rakstot e-pastu , vai arī ierodoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā.

Velo brauciens notiks, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai.

Valmieras 738.dzimšanas dienas svinību programma www.valmierasvin.lv.