Notiks starptautiskas sacensības bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām “Mēs varam”

Notiks starptautiskas sacensības bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām “Mēs varam”

9. un 10.septembrī Jāņa Daliņa stadionā Valmierā jau desmito reizi norisināsies starptautiskas sporta spēles bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām “Mēs varam”, kas vienkopus pulcēs vairāk nekā 180 dalībnieku.

Sporta spēļu mērķis ir popularizēt sportisku un aktīvu dzīvesveidu bērnu un jauniešu ar speciālām vajadzībām vidū, attīstīt sporta svētku tradīciju piekopšanu un palīdzēt integrēt viņus sabiedrībā, veicinot bērnu un jauniešu komunikācijas prasmes. Tāpat sacensības tiek organizētas, lai rastu iespēju bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām satikties ārpus ierastās vides, pārbaudot sportiskās prasmes un fizisko sagatavotību.

Sporta sacensībās piedalīsies vairāk nekā 20 Latvijas speciālo internātskolu skolēni (AB un C līmenis – ar viegliem un vidēji smagiem, un smagiem garīgās attīstības traucējumiem) no 12 gadu vecuma, aprūpes centru pārstāvji, individuālie dalībnieki, sporta biedrību audzēkņi un dalībnieki no sadraudzības skolām Norvēģijā un Igaunijā.

Divu dienu garumā bērniem un jauniešiem būs iespējams sacensties tādās disciplīnās kā “Boccia” spēle, tāllēkšana, skriešana, bumbiņas mešana tālumā, smilšu maisiņu mešana mērķī, futbola sitieni pa vārtiem un veiklības stafete ar uzdevumiem.

Sporta spēļu atklāšana notiks 9.septembrī plkst.11.00 Jāņa Daliņa stadionā. Pirmās dienas izskaņā plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā dalībnieki, pavadoņi, organizatori un sacensību draugi tiksies svētku vakariņās un ballē. Savukārt otrās dienas sportiskie pārbaudījumi un finālsacensības sāksies 10.septembrī plkst.9.30 Jāņa Daliņa stadionā, bet noslēguma parāde un apbalvošana paredzēta plkst.13.00.

Sacensības organizē Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Ziemeļvidzemes internātpamatskolu, Valmieras Bērnu sporta skolu un Kocēnu novada pašvaldību.

Pasākums tiek līdzfinasēts no projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Valmierā” Vienošanās Nr. 9.2.4.2/16/I/040.

Projekta kopējās izmaksas ir 257 094  EUR, tai skaitā ESF finansējums EUR 218 491,65, valsts budžeta finansējums EUR 38 557,35.