Notiks sacensības “Apkārt Burtnieku ezeram 2022”

Pēc divu gadu pārtraukuma 16. jūlijā notiks MTB velobrauciena sacensības “Apkārt Burtnieku ezeram 2022” – ar jaunu starta/ finiša vietu Burtniekos, Burtnieku muižas parkā. Sacensības norisināsies jau 14. reizi. Pirmais velobrauciens tika aizvadīts 2007. gadā Vecates pagasta sporta laukumā, pulcējot 475 dalībniekus. Aicinām piedalīties ne tikai velobraucējus ar pieredzi sacensībās, bet ikvienu sporta entuziastu, kurš tiecas pēc jauniem piedzīvojumiem un aktīvi pavadīta laika dabā.

Pēc divu gadu pārtraukuma 16. jūlijā notiks MTB velobrauciena sacensības “Apkārt Burtnieku ezeram 2022” – ar jaunu starta/ finiša vietu Burtniekos, Burtnieku muižas parkā. Sacensības norisināsies jau 14. reizi. Pirmais velobrauciens tika aizvadīts 2007. gadā Vecates pagasta sporta laukumā, pulcējot 475 dalībniekus.

Aicinām piedalīties ne tikai velobraucējus ar pieredzi sacensībās, bet ikvienu sporta entuziastu, kurš tiecas pēc jauniem piedzīvojumiem un aktīvi pavadīta laika dabā.

Velobrauciens notiks pa dažāda seguma ceļiem (asfalts, lauku ceļi ar grants segumu, meža ceļi). Sacensību laikā transporta kustība būs daļēji ierobežota, tādējādi dalībniekus, šķērsojot autoceļus, lūdzam uzmanīties.

Starts dalībniekiem tiks dots divās distancēs. Sporta klases jeb tradicionālajā maršrutā apkārt Burtnieku ezeram (49 km, karte šeit) un tautas klases distancē, kuros dalībniekiem būs iespēja sacensties dažādās vecuma grupās. Pirmo trīs vietu ieguvēji saņems medaļas, savukārt sporta klases distancē absolūtā vērtējuma uzvarētājiem – naudas balva. Mazākie velobraucēji varēs sacensties bērnu distancēs (500–800 m) un DIP DAP braucienā (300–500 m).

Sacensību programma:

  • no plkst. 9.30 dalībnieku ierašanās, reģistrācija, numuru izsniegšana distances apskate un iesildīšanās;
  • plkst.11.00 DIP DAP brauciena starts;
  • plkst.11.10 bērnu distances starts;
  • plkst.11.30 komandu pārstāvju sapulce;
  • plkst.12.00 starts sporta klases distancei (49 km);
  • plkst.12.10 starts tautas klases distancei. Tautas klases dalībnieki brauks noteiktu distanci noteiktā laika (1h) limita ietvaros no plkst.12.10 līdz plkst.13.10. Dalībnieks pats seko pavadītajam laikam distancē uz pulksteņa starta vietā. Tiks fiksēti pilnie nobrauktie apļi (apļa garums 2 km). Aplis tiks veidots Burtnieku muižas parkā.
  • plkst.15.00 apbalvošana.

Pēc sacensībām dalībniekiem būs iespēja atgūt spēkus, mielojoties ar zupu. Darbosies arī veloserviss.

Nolikums un pieteikšanās sacensībām mājaslapā www.sportlat.lv, aizpildot pieteikšanās formu. Pieteikties varēs arī uz vietas sacensību dienā. Jāpiemin, ka dalības maksa līdz 13.jūlijam ir mazāka nekā sacensību dienā.

Sacensības organizē biedrība “Sporta klubs “SportLat”” sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību.

Sacensību laikā Burtnieku centra laivu kanālā norisināsies arī Burtnieku ezeru svētki.

Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar sporta organizatori Diānu Krastiņu, rakstot e-pastu vai zvanot pa tālruni 20264676.

Pasākums var tikt fotografēts un / vai filmēts biedrības “Sporta klubs “SportLat”” un Valmieras novada publicitātes vajadzībām.