Notiks nodarbības topošajiem vecākiem un jaunajām māmiņām, kā arī informēs par atkarību izraisošo vielu ietekmi un sekām

2017.gada novembra beigās un decembra sākumā Kocēnu novada Kocēnos norisināsies izglītojošas lekcijas topošajiem vecākiem un jaunajām māmiņām, kā arī narkologa un atkarību psihiatra nodarbības bez maksas.

27. novembrī, 4. un 6. decembrī Kocēnu kultūras namā no plkst. 14.00 līdz plkst. 17.00 notiks izglītojošas nodarbības topošajiem vecākiem un jaunajām māmiņām. To laikā ģimenes ārste Dace Harasimjuka informēs par bērnu veselības veicinošajiem pasākumiem, veselīgu uzturu jaundzimušajiem, bērna vecuma posmiem un kā rīkoties, ja bērnam sāp, tāpat izglītos jautājumos par fizisko aktivitāšu nozīmī bērna attīstībā. Nodarbību laikā būs iespēja uzdod interesējošos jautājumus, kā arī iesaistīties diskusijās.

21., 28. un 30. novembrī no plkst. 10.00 līdz plkst. 15.00 Kocēnu kultūras namā norisināsies narkologa un atkarību psihiatra nodarbības. Tās vadīs Straupes narkoloģiskās slimnīcas narkologs Edvīns Krastiņš. Nodarbībās notiks nelielās grupās – ne vairāk kā 5 cilvēki. Pirms nodarbībām vēlams pieteikties Kocēnu novada domes Sociālajā dienestā, lai vienotos par konkrētu datumu un cilvēku skaitu grupā.

Jau ziņots, ka laikā no 2017.gada oktobra līdz decembrim ar Eiropas Sociāla fonda atbalstu projektā “Veselības veicināšanas pakalpojumu pieejamība Kocēnu novada iedzīvotājiem” tiek organizētas vairākas veselības veicinošas nodarbības novada iedzīvotājiem bez maksas. Šogad bija iespēja apmeklēt arī vingrošanas, fizioterapeita un uztura speciālista nodarbības. Tāpat projekts paredz papildus vingrošanas nodarbības Kocēnu novada izglītības iestāžu 1.-4. klašu audzēkņiem un jauniešu seksuālās veselības veicināšanas nodarbības 7.-9. klašu audzēkņiem.

Projektu vada Kocēnu novada dome sadarbībā ar Kocēnu novada domes Sociālo dienestu. Projekta īstenošanas aktivitātes paredzētas no 2017. gada līdz 2019. gadam. 
Ja nepieciešama plašāka informācija, interesēties Kocēnu novada domes Sociālajā dienestā – zvanot 27891673 vai 28685852.