Notiks mākslinieces Elitas Patmalnieces meistarklase VDMV

Projekta “Māksla Kvadrātā” ietvaros 26.maijā plkst.11.00 notiks Elitas Patmalnieces meistarklase Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas (VDMV) ārtelpā (Purva iela 12).

Projekts “Māksla Kvadrātā” tiek realizēts ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas Valsts meži, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu.

Meistarklasē piedalīsies profesionālās ievirzes izglītības programmas izglītojamie, kuri apgūst profesionālās ievirzes izglītības programmu “Vizuāli plastiskā māksla”. Meistarklases laikā izglītojamie iepazīsies ar mākslinieci Elitu Patmalnieci, viņas radošo darbību, orģināldarbiem, apgūs dažādas mākslas darbu radīšanas tehnikas. Praktiskajā meistarklases norises laikā audzēkņi radīs mākslas darbus, skices un gleznas, kuras eksponēs mākslas darbu izstādē VDMV galerijā K2 un vestibilā.

Plānots, ka jūnijā norisināsies vēl divas profesionālo mākslinieku meistarklases gleznotāja Andra Eglīša un video mākslinieces Katrīnas Neiburgas vadībā.

Ar Latvijas Valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstīto Vidzemes kultūras programmu projektu atbalstu VDMV 2018. un 2019.gadā jau ir notikušas profesionāļu vadītas meistarklases dizainā. Šāda izglītības forma ir kļuvusi par VDMV nepieciešamību un tradīciju ilgtermiņā.

Informāciju sagatavoja:

Laine Uzulēna,

VDMV kultūras projektu vadītāja