Notiks grāmatas “Latviešu uzvārdi arhīvu materiālos: Vidzeme” atvēršanas svētki

2022.gada 14.oktobrī, plkst.16.00, Valmieras Integrētajā bibliotēkā notiks grāmatas “Latviešu uzvārdi arhīvu materiālos: Vidzeme” atklāšanas svētki. To laikā aptuveni stundas garumā būs iespēja iepazīties ar grāmatas veidotājiem, ieklausīties viņu stāstos, uzdot sev interesējošos jautājumus.

Latviešu valodas aģentūrā izdots trešais un pēdējais uzvārdu vārdnīcu sējums, kas aptver Vidzemi tās vēsturiskajās robežās, kādās tā pastāvējusi vismaz vairākus gadsimtus. Grāmatas tapšanas procesā tika izskatīti aptuveni 16 tūkstoši uzvārdu (un vēl vairāk to pieraksta variantu), no kuriem izveidoti aptuveni 9,5 tūkstoši atsevišķu šķirkļu, bet nepilni 6 tūkstoši uzvārdu minēti retāk sastopamo uzvārdu sarakstā. Izdevumā ne tikai apkopota informācija par uzvārdiem, bet arī iekļauti saistoši ievadraksti (ievadrakstu autori ‒ Ilmārs Mežs, Muntis Auns, Otīlija Kovaļevska, Irēna Ilga Jansone), informatīvas kartes un attēli.

Tikšanās laikā būs iespēja iegādāties grāmatu sērijas  “Latviešu uzvārdi arhīvu materiālos” izdevumus, kā arī paredzētas neformālas sarunas pie kafijas galda. Savu dalību uz tikšanos lūdzam pieteikt e-pastā: