Notiks atvērto durvju dienas sociālajos uzņēmumos

No 9. līdz 13. oktobrim Latvijā norisināsies ikgadējā Sociālās uzņēmējdarbības nedēļa. Atvērto durvju dienas sociālajos uzņēmumos ir centrālais nedēļas notikums, kad plašāka sabiedrība aicināta praktiskā veidā iepazīt Latvijas sociālo uzņēmumu darbu un radīto ietekmi.

Ekskursija tumsā, “Zvaigznāja klases” un “Dabas zirgu” saimniecības apskate, dalība hip-hop deju nodarbībās, kulinārijas, zāļu tēju, sveču liešanas, adīšanas un apsveikuma kartiņu gatavošanas meistarklases, ekskursija pa dienas centru, kur cilvēki ar invaliditāti rada dažādus produktus, hospisa pakalpojuma iepazīšana, izglītojošas lekcijas un praktiskas nodarbības par jauniešu mentālo veselību, sociālo uzņēmēju stāsti un prezentācijas – sociālie uzņēmumi sagatavojuši interesantas aktivitātes un aicina ikvienu interesentu uz atvērto durvju dienu pasākumiem!

Uz atvērto durvju dienu pasākumiem pie sevis ciemos aicina desmit sociālie uzņēmumi dažādās pilsētās un novados – Rīgā, Ogrē, Siguldā, Rēzeknē, Ventspilī, Ādažu un Ķekavas novados. Lai piedalītos pasākumos, viesiem pirms tam jāreģistrē sava dalība.

Sociālās uzņēmējdarbības nedēļā īpašs piedāvājums sagatavots arī jauniešiem – 11. oktobrī vidusskolas, tehnikumu un koledžu audzēkņi vecumā no 15 līdz 21 gadam aicināti piedalīties atraktīvā tiešsaistes viktorīnā “Atkod sociālo uzņēmēju!”.

Savukārt 12. oktobrī tiešsaistē būs vērojama sociālās uzņēmējdarbības nozares piecgadei veltītā konference “Lepoties. Izvērtēt. Svinēt!”, kas ļaus atskatīties un izvērtēt paveikto un kopīgās sarunās iezīmēt nozares tālāko attīstību.

Visi minētie pasākumi ir daļa no Labklājības ministrijas sociālās uzņēmējdarbības aktivitāšu cikla “Attīstām sociālo uzņēmējdarbību kopā!”, ko finansē Eiropas Sociālais fonds. Plašāka informācija un saites uz dalības reģistrācijas anketām pieejamas www.sua.lv/kopa.

Šogad sociālās uzņēmējdarbības nozarei Latvijā oficiāli aprit pieci gadi. Šajā laikā kopīgā darbā paveikts ir daudz – izveidots un nostiprināts likumiskais ietvars, sabiedrībā radīta izpratne par sociālās uzņēmējdarbības būtību un nozīmi, publiskās investīcijas veicinājušas sociālo uzņēmumu attīstību un izaugsmi. Šobrīd Latvijā aktīvi darbojas vairāk nekā 200 uzņēmumu, kam piešķirts sociālā uzņēmuma statuss, taču realitātē sociālās uzņēmējdarbības veicēju ir vēl vairāk.

Atvērto durviju dienas sociālajos uzņēmumos programma.

Informāciju sagatavoja:

Egils Zariņš

Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829,