Noteikti Valmieras teātra aizvadītās sezonas gada mākslinieki

Lai gan aizvadītais gads, tāpat kā gads pirms tam, bijis sarežģīts, kur pandēmijas ierobežojumiem klāt nākuši arī teātra rekonstrukcijas izaicinājumi, Valmieras teātrī darbs nav apstājies ne mirkli, un neskatoties uz grūtajiem apstākļiem, ir tapušas brīnišķīgas izrādes ar patiesi augstvērtīgiem aktierdarbiem. Šogad diemžēl izpalika ikgadējais skatītāju balsojums, jo pilnvērtīga izrāžu spēlēšana nebija iespējama, taču Valmieras teātra kolektīva iekšējais balsojums norisinājies nemainīgi. Un šī gada laureātus pie apsnigušās Krodera ābeles ar video starpniecību paziņoja Valmieras teātra direktore Evita Ašeradena un Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

“Gada aktrise” titulu kolēģu vērtējumā ieguvusi Elīna Vāne par izcilu tēlojumu izrādēs “Labie cilvēki”, “Ģimene” un “Osedžas zeme”, kā arī Klinta Reinholde, kura bijusi arī noslogotākā aizvadītās sezonas aktrise un spējusi uzrunāt ar savu darbu ļoti dažāda žanra iestudējumos – “Nākošpavasar”, “Inišmoras leitnants”, “Ģimene” un “Osedžas zeme”.

Kungu kategorijā titulu “Gada aktieris” dalīja Mārtiņš Meiers par nemainīgi augstvērtīgu darbu iestudējumos “Inišmoras leitnants”, “Dzīvais ūdens”, “Jaunākā brāļa vasara”, “Nākošpavasar” un Aigars Apinis par daudzveidīgajiem un niansētajiem tēliem izrādēs “Inišmoras leitnants”, “Ģimene”, “Labie cilvēki”, un “Osedžas zeme”.

Aizvadītajā sezonā, neskatoties uz neziņu, kad izrādes varēs redzēt skatītāji, tapa tiešām ļoti labas izrādes, ko pierāda arī balsojums, jo cīņa bija sīva un uzvarētājus šķīra vien dažas balsis. Evita Ašeradena:  “Izšķirties par tikai četriem labākajiem bija ļoti grūti. Jo šajā sezonā bez jau nosauktajiem uzvarētājiem bija gan Ievas Puķes brīnišķīgā trauslā Blānša, gan Ineses Pudžas izdzīvotāja Stella Tenesija Viljamsa “Ilgu tramvajā” Edmunda Freiberga režijā, gan jaunā režisora Toma Treiņa iestudētais “Nākošpavasar”, kur pēkšņi traģikomisku un negaidītu tēlu radīja Ingus Kniploks. Mums bija Tālivalža Lasmaņa Priesteris “Dzīvajā ūdenī” un, protams, izcili radītais Daces Everss mātes tēls Treisija Letsa lugā “Osedžas zeme”. Vēl brīnišķīgi ansambļa darbi bija paaudžu drāmās “Ģimene”, “Jaunākā brāļa vasara” un asiņainajā trillerī “Inišmoras leitnants”, un galu galā Reiņa Botera versija par iekļaujošo sabiedrību “Latvijas lepnums. Un aizspriedumi”.”

Tā kā svarīgs notikums aizvadītajā sezonā bija ar Valmieras teātra jaunā aktieru kursa ienākšana, kuriem visiem bija lomas gan savu diplomdarba izrādēs, gan pirmās lomas Valmieras teātra izrādēs kopā ar saviem vecākajiem kolēģiem, likumsakarīga ir arī nominācija “Gada jaunais skatuves mākslinieks”, ko ieguva aktrise Diāna Krista Stafecka par savu sniegumu izrādēs “Lepnās kāzas”, Meklētāji”, Labie cilvēki” un “Jaunākā brāļa vasara”, gan par kolēģes Elīnas Hanzenas lomas profesionālu un atdevīgu pārņemšanu izrādē “Ardievas ieročiem”.

Sezona ir bijusi lieliska padarītā darba ziņā, bet skumja  un izaicinoša, jo tikšanās ar skatītājiem bijusi liegta un joprojām tā ir ierobežota. Bet esam laimīgi par katru  tikšanās reizi tepat teātrī vai uz skatuvēm visā Latvijā.

Īpašs paldies par atbalstu laureātu sveikšanā teātra ilggadējiem draugiem Valmieras novada pašvaldības domei un Latvijas vadošajam piena pārstrādes uzņēmumam Food Union.

Informācijai:
Marta Cekule
Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste
Mob. 26609252
www.vdt.lv