Noslēgusies Valmieras novada aktīvā seriāla “Fiz-Kul-Tūre” 2023. gada sezona

27. decembra vakarā ar sacensībām Valmierā noslēdzās Valmieras novada aktīvā seriāla “Fiz-Kul-Tūre” 2023. gada sezona. Jauno gadu iesāksim atkal ar jauniem sportiskajiem mērķiem!

Kopumā 2023. gadā aizvadīti 13 sacensību posmi. Ja pavasarī un vasarā sportojām, iepazīstot Valmieras novada dabas vērtības, tad rudenī un ziemā apceļojām visas piecas Valmieras novada pilsētas – Sedu, Rūjienu, Mazsalacu, Strenčus un Valmieru. Turklāt katrā no posmiem dalībniekiem bija sagatavota kāda īpaša, tematiska nodarbe:

  • Sedas posms notika Eiropas Sporta nedēļā un dalībniekiem bija iespēja piedalīties BeActive izaicinājumā, pārbaudot spēkus trīs dažādās aktivitātēs: pietupieni, plank jeb balsts guļus uz augšdelmiem un lēkšana ar lecamauklu, par to saņemot pārsteiguma balviņas.
  • Rūjienā pēc sacensībām sportisti viesojās uzņēmumā “Rūjienas saldējums”, kur ikvienam bija iespēja ielūkoties ražošanas procesā un uzzināt interesantus stāstus, sākot no ražotnes darbības pirmsākumiem līdz mūsdienām.
  • Mazsalacā sacensības tematiski tika aizvadītas Latvijas valsts svētku noskaņās – sacensību centrā plīvoja Latvijas valsts karogi, trase bija īpaši izgaismota ar lāpām un katrs dalībnieks varēja izgatavot savu īpašo svētku nozīmīti, ko piespraust pie apģērba, sagaidot Latvijas 105. dzimšanas dienu.
  • Strenču posmā zemi klāja jau balta sniega sega un gaisā virmoja Ziemassvētku noskaņa. Klātesošos priecēja vokālā studija “Notiņas”, Ziemassvētku rūķi, bet pēc sacensībām dalībnieki spēkus atguva ar gardām pankūkām un sasildījās ar siltu dzērienu.
  • Noslēguma posmā Valmierā sacensību maršruts veda apkārt Dzirnavu ezeriņam, bet pēc sacensībām īpašā noskaņu vakarā kafejnīcā “Jauna Saule” dalībniekiem bija iespēja pabūt kopā ilgāk, baudot Artura Gruzdiņa koncertu un pakavējoties atmiņās par šajā “Fiz-Kul-Tūres” sezonā piedzīvoto. Vakara noslēgumā apbalvojām aktīvākos dalībniekus, sezonas uzvarētājus un noskaidrojām galveno balvu ieguvējus.

Dalībnieki, kuri bija piedalījušies visos 2023. gada “Fiz-Kul-Tūre” posmos saņēma piemiņas suvenīrus – t-kreklus ar “Fiz-Kul-Tūre” logo. Starp šiem dalībniekiem tika izlozēts arī viens laimīgais, kurš ieguva 3 mēnešu abonementu Valmieras Olimpiskā centra Spēka zonā. Sākotnēji izlozē veiksmīgākais bija valcēnietis Aigars Feldmanis, tomēr Aigars aicināja izlozēt citu, kuram šī treniņu iespēja būtu tuvāk dzīvesvietai. Papildu izlozē veiksmīgākais bija Mārtiņš Treijs. Savukārt skriešanas apavus 150 EUR vērtībā no veikala “MySport” savu turpmāko sportisko mērķu sasniegšanai ieguva Inita Egle, kura arī bija piedalījusies visos 13 “Fiz-Kul-Tūre” 2023. gada posmos.

Pārsteiguma balvas saņēma arī Normunds Tumulis, kurš uz sacensībām mēroja ceļu no Cēsīm un ultramaratonists Ritvars Kalniņš, kurš izvēlējās dalību “Fiz-Kul-Tūrē” iekļaut savā treniņprocesā.

Valmieras posma rezultātus aicinām apskatīt:

Ar “Fiz-Kul-Tūre” rudens/ziemas kopvērtējumu iepazīsties:

Apsveicam sezonas uzvarētājus un tiekamies atkal 2024. gadā!

Paldies Aivim Stračinskim par fotogrāfijām un kopīgo atmiņu saglabāšanu!

Plašāks foto atskats no pēdējā posma Valmierā: ŠEIT