Noslēgusies uzņēmējdarbības atbalsta programma “ZĪLE” 2023

Noslēgusies atbalsta programma ZĪLE

Jau sesto gadu Valmieras novada uzņēmējiem ir bijusi iespēja īstenot un attīstīt biznesa idejas, piesaistot uzņēmējdarbības atbalsta programmas “ZĪLE” finansējumu. Tās mērķis ir veicināt jaunu produktu un inovāciju realizēšanu, stiprināt esošos uzņēmumus un sekmēt jaunu uzņēmumu veidošanos Valmieras novadā.

Atbalsta programma tiek nodrošināta divās apakšprogrammās: “ZĪLE Inovācijām” piemērota uzņēmumiem, kas savā darbībā vēlas izstrādāt jaunus produktus vai ieviest inovatīvus risinājumus, bet “ZĪLE Startam” paredzēta jaunuzņēmumiem un biznesa ideju autoriem uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstīšanai.

Šī gada atbalsta programma ir noslēgusies un veiksmīgi īstenoti 16 projekti – 8 “ZĪLE Inovācijām” un 8 “ZĪLE Startam” apakšprogrammā.

“ZĪLE Inovācijām” projekti:

 1. Zīmola, komunikācijas un mārketinga inovācijas uzņēmuma eksporta apjoma palielināšanai, SIA “PWF”.
 2.  Ciparu vadības ražošanas iekārtas modernizācija, SIA “Ecotechno”.
 3. Pulverkrāsošanas un kvalitātes kontroles procesu uzlabošana un digitalizācija SIA “Lat Met”, SIA “Lat Met”;
 4. Zāģētu finierējumu malu apstrādes modernizācija, SIA “WoodHeart”;
 5. Ēdināšanas pakalpojuma sniegšanas paplašināšana Mazsalacā, SIA “Ēdiendaris”;
 6. Uzņēmuma iekšējo procesu optimizācija un automatizācija, palielinot pieejamību valodu apguvei, SIA “Valodu mape”;
 7. Brīvdienu “UzKūko” bufete, Anete Ādamsone;
 8. Jauna dzērienu segmanta attīstīšana un virzīšana tirgū, SIA “Bauņu sēta”.

SIA “WoodHeart” atbalsta programmā “ZĪLE” piedalījies otro reizi. 2021. gadā atbalsts gūts eksporta mēbeļu ražošanas procesa robotizācijai, bet šogad projekts ļāvis iegādāt iekārtu, ar ko ražot kvalitatīvus produktus, kas pieprasīti eksporta tirgos. SIA “WoodHeart” vadītājs Tālis Grinbergs: “Programma “ZĪLE” dod iespēju uzņēmumiem īstenot savus sapņus, ko pašiem bez atbalsta neizdodas sasniegt. Realizējot šos sapņus, uzņēmumi attīstās un rada jaunas darba vietas. Sapņojiet, sapņi piepildās!”

“ZĪLE Startam” projekti:

 1. Tīmekļa lietotne angļu valodas apguvei tiešsaistē, SIA “Blumut”;
 2. Dabīgu bezalkoholisko kokteiļu izbraukumu tirdzniecības racionalizēšanas ar kegu mucu sistēmas ieviešanu un tirdzniecības vietas optimizēšanu, SIA “Livo”;
 3. Hydrosprout vertical, SIA “Hydrosprout”;
 4. Jaunuzņēmuma izaugsmes veicināšanas projekts, SIA “Vija Creative”;
 5. Tehniskā nodrošinājuma uzlabojums tālākai attīstībai, Rūdolfs Švēde;
 6. Hotdogu ēstuves jaunais inventārs, SIA “RR8”;
 7. Autosport parts, Matīss Meinards Puķulauks;
 8. Iekārtas produkta uzlabošanai, Aiva Jurciņa;

“ZĪLE Startam” dalībnieks Matīss Meinards Puķulauks uzsācis uzņēmējdarbību, izveidojot auto darbnīcu: “Atbalsta programma “ZĪLE” manā dzīvē parādījās tieši īstajā brīdī. Laikā, kad uzņēmums dzimst, katrs atbalsts ir ļoti nepieciešams. Iegādātās iekārtas ir starta komplekts, kas ļaus attīstīt uzņēmuma darbību. Dalība šajā programmā deva man pārliecību, doties pretī saviem mērķiem.”

Šogad atbalsta programma tika papildināta ar apmācību ciklu, kas jaunajiem uzņēmējiem sniedza pamata zināšanas uzņēmējdarbības sākumposmā, kā arī nodrošināja iespēju gan esošajiem, gan topošajiem uzņēmējiem tīkloties, daloties pieredzē vai kopīgi meklējot risinājumus.

Pieteikšanās nākamā gada atbalsta programmai “ZĪLE” uzņēmējiem un biznesa ideju autoriem tiks atvērta pavasarī.  Uzņēmējdarbības atbalsta programmu “ZĪLE” finansē Valmieras novada pašvaldība. Programmu īsteno un administrē Valmieras Attīstības aģentūra.

Informāciju sagatavoja:

Justīne Skrastiņa,

Valmieras Attīstības aģentūra