Noslēgusies “Brāļu Bertānu meistarklase” 2023

7. jūlijā noslēgusies nu jau ikgadējā ”Brāļu Bertānu Meistarklase”. Nometne, kas pēc kārtas bija jau ceturtā un ilga piecas dienas, Valmieras Olimpiskajā centrā pulcēja vairāk kā 110 jaunos basketbolistus no visas Latvijas.

Meistarklases laikā jaunieši smēlās zināšanas gan no brāļiem Dāvi un Dairi Bertāniem, gan arī citiem šī sporta veida ekspertiem. Kā vieslektori uz nometni bija ieradušies Latvijas vīriešu basketbola izlases treneris Luka Banki, koučs Mārtiņš Martinsons, leģendārais pašmāju treneris Ainars Bagatskis un Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš. Brāļi un basketbola lielmeistari klātienē bija visas piecas dienās, kamēr vieslektors katru dienu mainījās.

Visas nometnes gaitā treneru darbā iesaistījās arī Latvijas augstākās divīzijas kluba ”Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” treneri Oskars Virsis un Kaspars Vecvagars. Viņiem palīdzēja arī vietējie treneri no Bertānu Valmieras basketbola skolas.

Visas nedēļas gaitā jaunie censoņi pieslīpēja gan individuālās prasmes, gan komandas spēli, gan arī fizisko sagatavotību. Par pēdējo parūpējās trenerītes Inga Dzene un Ilze Ādamsone. Nometnes izskaņā dalībnieki sadalījās četrās komandās, lai uzspēlētu gan ar brāļiem Bertāniem, gan pret tiem. Neizpalika arī konkursi, kuros tika izdalīti vairāki desmiti balvu, kas saistītas ar brāļu Bertānu atribūtiku.

Šī bija arī pirmā ”Brāļu Bertānu Meistarklase”, kurā svinīgi tika sveikti pirmie Bertānu Valmieras basketbola skolas absolventi. To kopā bija 13 – četras meitenes un deviņi zēni.

Pirmo reizi četru gadu laikā starp nometnes dalībniekiem bija arī ārzemnieki. Valmierā no Zviedrijas ieradās Albins un Džoels, kuri abi bija ļoti priecīgi par aizvadīto nometni, sakot, ka nākamgad labprāt atgrieztos.

”Jūtamies lieliski, jo esam iekrājuši pieredzi no šī visa. Dāvis ar Dairi ir profesionāļi. Visvairāk apguvām tieši caurgājienus un metienu realizāciju. Priecājamies, ka izlēmām atbraukt no Zviedrijas uz šejieni. Esam iemācījušies daudz jauna,” viens otru papildināja Albins un Džoels.

Meistarklases atklāšanā piedalījās arī Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un vietējie mediji. Vienā no dienām nometne izpelnījās arī Gruzijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Latvijā Irakli Kulašvili un viņa padomnieka Mikela Sulaberidzes klātbūtni. Meistarklase tapa sadarbībā ar Bertānu Valmieras Basketbola skolu, Valmieras novada pašvaldību, Baltic Sports Agency, Sportland un Spalding.

Informāciju sagatavoja:
Reinis Aumeisters
Basketbola kluba ”Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” un Bertānu Valmieras basketbola skolas mārketinga menedžeris
Tālrunis: +371 28338692