Noslēgts līgums ar SIA “VTU Valmiera” par pasažieru pārvadājumu nodrošināšanu maršrutu tīkla daļā Valmiera, Valka, Smiltene

Autotransporta direkcija noslēgusi desmit gadu līgumu ar SIA “VTU Valmiera” par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu maršrutu tīkla daļā “Valmiera, Valka, Smiltene”. Līgums stāsies spēkā 2024. gada 1. jūlijā. Līdz jaunā līguma sākumam pasažierus maršruta tīkla daļā Valmiera, Valka, Smiltene turpinās nodrošināt līdzšinējais pārvadātājs SIA “VTU Valmiera”.

Autotransporta direkcija noslēgusi desmit gadu līgumu ar SIA “VTU Valmiera” par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu maršrutu tīkla daļā “Valmiera, Valka, Smiltene”. Līgums stāsies spēkā 2024. gada 1. jūlijā. Līdz jaunā līguma sākumam pasažierus maršruta tīkla daļā Valmiera, Valka, Smiltene turpinās nodrošināt līdzšinējais pārvadātājs SIA “VTU Valmiera”.

Stājoties spēkā jaunajam līgumam, maršrutu tīkla daļā “Valmiera, Valka, Smiltene’ pasažieri iegūs augstas kvalitātes pakalpojumus, kas tiks nodrošināti ar autobusiem, kuru vidējais vecums desmit gadu periodā nepārsniegs četrus gadus; informācija par gaidāmajām pieturām autobusos tiks paziņota gan audio, gan vizuāli; visi transportlīdzekļi būs aprīkoti ar elektronisku maršruta zīmi, drošības jostām, bezvadu internetu (wi-fi), kā arī tajos būs pieejami bezskaidras naudas norēķini; vismaz 30% no visiem autobusiem būs aprīkoti ar velosipēdu turētājiem; vidēji vismaz 45% autobusu būs pielāgoti personu ar ierobežotām pārvietošanās spējām pārvadāšanai un atvieglotai iekļūšanai autobusā, vismaz 10% no visiem pakalpojumu nodrošināšanā katru gadu izmantojamajiem autobusiem būs bezizmešu.

Konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu maršrutu tīkla daļā “Valmiera, Valka, Smiltene” par uzvarētāju Iepirkumu komisija atzina SIA “VTU Valmiera”, kas kopējā vērtējumā ieguva augstāku punktu skaitu nekā citi pretendenti.

Līdz šim līgumi ar uzvarētājiem noslēgti 10 no 16 maršrutu tīkla daļām, kas sastāda vairāk nekā 60% no visa maršrutu tīkla. Patlaban Autotransporta direkcija ir līguma noslēgšanas fāzē ar SIA “NORMA A”, kas uzvarēja maršrutu tīkla daļā “Madona”.

Informāciju sagatavoja:

Viktors Zaķis,

VSIA Autotransporta direkcija sabiedrisko attiecību vadītājs