Noslēdzies Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Karavīra–glābēja kurss

26. oktobrī Valmierā, Mākslinieku ielā 2, notika Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Karavīra-glābēja kursa noslēguma ceremonija. Kursā piedalījās 12 zemessargi un karavīri no visām brigādes apakšvienībām.

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Kaspars Miezītis, sveicot jaunos brigādes karavīrus-glābējus, teica: “”Atcerieties – jums ir iedotas zināšanas, kas ir ļoti nepieciešamas gan krīzes laikā, gan kaujas situācijā.”

20 mācību dienu laikā jaunie karavīri–glābēji ieguva nepieciešamās zināšanas un prasmes, kas kritiskā situācijā palīdz glābt cietušo dzīvības. Piemēram, dažādas medicīniskās manipulācijas, to, kā sniegt palīdzību amputācijas vai plaušu bojājumu gadījumā, kā veikt intravenozās injekcijas, pielietot dažādus medikamentus un aprūpēt kaujas ievainojumus – šautas brūces un sprādzienu izraisītas traumas u.c. Tāpat kursa dalībnieki apmācīti veikt cietušo transportēšanu pa sauszemi un gaisu.

Karavīra-glābēja kursā piedalījās Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes karavīri un zemessargi, kuri pirms tam ir apguvuši  pirmo paplašināto palīdzību. Savukārt, kursa instruktori ir Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rotas zemessargi un karavīri, kuri ikdienā strādā civilajās medicīnas iestādēs, piemēram, Vidzemes slimnīcā, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, dažādās privātpraksēs un citur.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rota ikdienā veic brigādes personālsastāva veselības pārbaudes, vakcināciju, kā arī sniedz ambulatoras konsultācijas, brigādes vienību organizētajās mācībās un pasākumos sniedz medicīnisko atbalstu. Medicīnas rotas zemessargi un karavīri nepārtraukti pilnveido savas zināšanas dažādās individuālajās un kolektīvajās mācībās, tāpat mācību procesā rota veic zemessargu apmācību arī pirmajā un paplašinātajā pirmajā palīdzībā, trenē ievainoto evakuāciju. Medicīnas rotā darbojas arī Mobilo ķirurgu nodaļa.

Lai pievienotos Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes Medicīnas rotai, interesenti ir aicināti rakstīt uz , zvanīt uz tālruni 26518784 vai personīgi ierasties tuvākajā Zemessardzes bataljonā.

Informāciju sagatavoja:
Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes
Komunikācijas daļa
Tālr. 28326080
Facebook/ VidzemesBrigadesZemessargi