Noskaidroti Latvijas čempioni BMX riteņbraukšanā

Latvijas čempionāts BMX

Sestdien, 6. jūlijā, Adažu novada Kadagā norisinājās Latvijas čempionāts BMX riteņbraukšanā. Sacensībās piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 418 sportisti, no tiem gandrīz 100 arī Valmieras Sporta skolas un Augstas klases sportistu sagatavošanas centra (AKSSC) sportisti. Kopumā mūsu BMX braucējiem sacensībās izcīnīta 21 godalgota vieta – trīs Latvijas čempionu tituli, 9 vicečempionu tituli un 9 bronzas godalgas.

Latvijas čempionāta neatņemama sastāvdaļa pēdējos gados ir arī BMX klubu kopvērtējuma uzvarētāju noteikšana – sacensībās klubu sportisti dod punktus savai organizācijai katrā vecuma un meistarības grupā. Visspēcīgākais šogad izrādījās Ulda Balbeka vadītais BMX klubs “Mītavas kumeļi”, savukārt mūsu novada BMX klubi “Tālava” un “Valmiera” arī šogad ir starp top 5 labākajiem BMX klubiem Latvijā – attiecīgi ierindojoties ceturtajā un piektajā vietā klubu kopvērtējumā.

Latvijas čempionāta BMX godalgoto vietu ieguvēji
 • 1. vieta Adelīna Kārkliņa (Ladies 15+)
 • 1. vieta Kārlis Pedraudzis (Men U23) /AKSSC
 • 1. vieta Kristens Krīgers (Elite Men) / VSS treneris
 • 2. vieta Tīna Štefenberga (G11-12)
 • 2. vieta Anna Pedraudze (G13-14)
 • 2. vieta Anna Pedraudze (G13-14)
 • 2. vieta Bruno Vanags (B13)
 • 2. vieta Patriks Krauklis (B14)
 • 2. vieta Rodrigo Ābols (B15)
 • 2. vieta Adrija Dārta Siliņa (Women U23)
 • 2. vieta Mārtiņš Emīls Treimanis (Men U23) /AKSSC
 • 2. vieta Roberts Treimanis Cruiser 30+ (VSS treneris) + 6. vieta Men17+
 • 2. vieta Mikus Dāvids Strazdiņš (Elite Men) / AKSSC
 • 3. vieta Betija Bernāte (G11-12)
 • 3. vieta Ketija Ādamsone (G7-8)
 • 3. vieta Adrija Štromberga (G9-10)
 • 3. vieta Elza Kauce (G13-14)
 • 3. vieta Oskars Turkins (B11)
 • 3. vieta Kristaps Lūsis (B9)
 • 3. vieta Emīls Brikmanis (B13)
 • 3. vieta Noa Rafaels Laake (Men U23) /AKSSC
 • 3. vieta Rinalds Jānis Kārkliņš (Elite Men) / AKSSC

Jau šajā nedēļas nogalē, 13. un 14. jūlijā, Māra Štromberga BMX trasē “Valmiera” norisināsies UEC (Eiropas Riteņbraukšanas savienība) Eiropas kausa BMX riteņbraukšanā 9. un 10. posma sacensības, kurās dalību apstiprinājuši 500 sportisti no 25 valstīm.

Sacensības sāksies plkst. 11.00, kad trasē redzēsim elites, U23, junioru un vecāko jauniešu grupu sportistus, bet fināli gaidāmi ap plkst.16.00. Ieeja sacensībās ir bez maksas.