Norisināsies Starptautiskie mūzikas un mākslas svētki

Starptautiskie mūzikas un mākslas svētki

27. aprīlī Valmierā, Marijas ielā 14 Universum Mūzikas un mākslas vidusskolas Aktu zālē jau trešo reizi norisināsies Starptautiskie mūzikas un mākslas svētki.

Šī gada festivāla tēma ieskauj vairākas vērtības – mīlestība, prieks, miers, pacietība, laipnība, labprātība, uzticamība, lēnprātība, atturība. Par šīm tēmām savā ikdienā domā katrs. Arī mūzika un māksla ir šo vērtību atspoguļojums.

Šogad dalībnieku skaits ir vislielākais – 77 dalībnieki no 16 Latvijas mūzikas un mākslas skolām, no kurām dažas mūzikas un mākslas skolas piedalās jau vairāk kā vienu reizi – Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola, Gulbenes Mūzikas skola, Pāvula Jurjāna mūzikas skola, Limbažu Mūzikas skola, Pārdaugavas Mūzikas skola, Smiltenes Mūzikas skola, Strenču Mūzikas skola, Jāņa Cimzes Valkas Mūzikas skola.

Koncertprogrammā dzirdēsiet solo priekšnesumus, duetus, ansambļus, kā arī Universum Mūzikas skolas un Gulbenes Mūzikas skolas orķestrus. Visas dienas garumā būs iespēja aplūkot mākslas darbus, kurus radījuši paši festivāla dalībnieki par saviem skaņdarbiem.

Iepriekšējos svētkos ar savu meisterklasi uzstājās starptautiski apbalvotais pianists Vestards Šimkus. Šogad meisterklases vadīs plaši zināmie sitaminstrumentālisti Raitis Viļumovs un Daniēls Groza, ar pieredzi bagātais kinematogrāfs Jānis Skulme, Montesori metodes speciālistes Diāna Vatuļina un Anete Cīrule.

Laipni aicināts ik viens klausītājs un interesents!