Norisināsies seminārs “Stikla šķiedras aprite: vides un ekonomiskās iespējas”

14. un 15. septembrī Dānijā norisināsies seminārs par stikla šķiedras un kompozītmateriālu atkritumiem un to atkārtotu izmantošanu, kā arī par to otrreizējās pārstrādes iespējām. Dažādi profesionāļi gan no akadēmiskās vides, gan stikla šķiedras rūpniecības nozares dalīsies pieredzē par stikla šķiedras pārstrādes iespējām, izceļot savu pozitīvo pieredzi jeb veiksmes stāstus, lai palīdzētu samazināt šo atkritumu ietekmi uz vidi. Iesaistītajiem uzņēmumiem stikla šķiedras ražošanas un pārstrādes nozarē arī būs iespēja izteikt savu redzējumu un vajadzības, lai nākotnē varētu uzlabot stikla šķiedras atkritumu pārstrādi/atkārtotu izmantošanu. Ar Valmieras novada pieredzi seminārā dalīsies ZAAO pārstāvis Mārtiņš Niklass un Mārtiņš Millers no AS “Valmieras stikla šķiedra”.

Piedalīties seminārā aicināts ikviens interesents. Reģistrēties dalībai seminārā var ŠEIT.

Darba valoda: angļu
Norises vieta: tiešsaistē un klātienē Herningas pilsētā Dānijā
Semināra programma (angļu valodā)

Semināru organizē Lulea Tehnoloģiju universitāte (Zviedrija) un Ārus Universitāte (Dānija) projekta Nr. S#014 “Pilna cikla aprites ekonomikas izpēte stikla šķiedras industrijai” ietvaros ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu Interreg Baltijas Jūras reģiona programmā 2021‒2027.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Valmieras novada pašvaldība un tas var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.