Norisināsies akcija “Dzejolis uz trotuāra”

Pirms trotuārs Valmierā sagaida pirmās rudens lapas, to krāsainu dara dzeja. Par to parūpēsies Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni un pedagogi, 13. septembrī piedaloties akcijā “Dzejolis uz trotuāra”.

Pirms trotuārs Valmierā sagaida pirmās rudens lapas, to krāsainu dara dzeja. Par to parūpēsies Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni un pedagogi, 13. septembrī piedaloties akcijā “Dzejolis uz trotuāra”.

Pie Valmieras Mūzikas skolas, pie Valmieras novada pašvaldības ēkas, pie tirdzniecības centra “Valleta”, Dzirnavu ezeriņa promenādē, pie Jāņa Daliņa stadiona, Vecpuišu parkā, pie AS “Swedbank”, pie kino “Gaisma”, pie AS “SEB banka”, pie sporta un aktīvās atpūtas parka “Mežs”, pie Valmieras Olimpiskā centra un citviet 7.–12. klašu jaunieši uz trotuāra iemūžinās pašu izvēlētas dzejas rindas. Arī vietas izvēlei, kur būs lasāms dzejolis vai tā fragments, ir simboliska nozīme. Tādā veidā jaunieši aicina apstāties un padomāt, par ko ir dzejas rindas un ko tās izsaka.

Akcija norisināsies jau septīto gadu, rosinot skolēnus lasīt dzeju un piedzīvot citādākas literatūras stundas.

Par tradīciju kļuvis arī Dzejas slams – sacensības, kurās jaunie dzejnieki izpilda savus oriģināldarbus auditorijai un žūrijai. Šogad tas notiks 13. septembrī plkst.15.20 Valmieras Valsts ģimnāzijas Svinību zālē.