Norisinājās Trikātas pamatskolas nometne “Dziļāk mežā!”

No 13. līdz 17. jūnijam Trikātas pamatskola katru rītu pulcināja 16 bērnus, lai kopā piedalītos nometnē – “Dziļāk mežā!”, kuru atbalstīja Trikātas pamatskola un Valmieras novada pašvaldība.

Nometnes laikā bērni devās pārgājienā uz tuvējo mežu, lai iepazītu ķērpju sugas. Pa ceļam viņus sagaidīja dažādi pārsteigumi, spēlējot Bingo.

Pētot ķērpjus, noskaidrojām gaisa kvalitāti mežā, Trikātas centrā un skolas apkārtnē. Bērni secināja, ka gaiss Trikātas apkārtnē ir mēreni piesārņots. Nometnes dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar darbu Strenču kokaudzētavā un Sedas purvā. Pēc nodarbības bērni saprata, kā veidojas purvs un izprata purva bīstamību.

Tālākais un piedzīvojumiem bagātākais brauciens bija uz LVM dabas parku Tērvetē, kur bērni piedalījās mammadaba piedāvātajā nodarbībā, iepazīstot augu valsti, meža kukaiņu daudzveidību, atšķirt dzīvnieku pēdas. Tur mūs sagaidīja arī raganiņa no Pasaku meža, kas aizveda uz Rūķu ciemu un savām mājām.

Nometnes pēdējā dienā dalībnieki izveidoja savu vides spēli “Apslēptie meža dārgumi”, pilnveidojot savas orientēšanās prasmes un parādot nometnes laikā iegūtās zināšanas par kokiem.

Paldies bērniem un viņu vecākiem par to, ka nometne norisinājās tik pozitīvā noskaņā!

Informāciju sagatavoja:

Trikātas pamatskolas skolotājas