Nodokļu maksātāja reitingā  ZAAO iegūst augstāko novērtējumu

Nodokļu maksātāja reitingā  ZAAO iegūst augstāko novērtējumu

SIA “ZAAO” (turpmāk – ZAAO) Valsts ieņēmumu dienesta nodokļu maksātāju reitingā atzīts par A līmeņa uzņēmumu, apliecinot, ka ir uzticams nodokļu maksātājs un sadarbības partneris valstij.

Nodokļu maksātāja reitings ir informatīvs rīks, kas stiprina izpratni par godīgu uzņēmējdarbību, kā arī motivē un atbalsta uzņēmējus, tādējādi mazinot ēnu ekonomiku. Reitingu veido sešas nodokļu saistību izpildi raksturojošas rādītāju kopas – reģistrācijas dati, deklarāciju un pārskatu savlaicīga iesniegšana, nodokļu samaksa, piemērotie sodi, atalgojuma līmenis uzņēmumā un informācija, kas var liecināt par pārkāpumiem. ZAAO visos rādītājos saņēmis augstāko novērtējumu.

Šogad 24 219 uzņēmumi jeb 18% no visiem Latvijas uzņēmumiem novērtēti ar A līmeni, 59 238 uzņēmumi jeb 43% – ar B līmeni, bet 9194 jeb 7% – C līmeni. 4057 uzņēmumi jeb 3% no visiem bija jaundibināti, bet vēl 40 482 jeb 29%neaktīvie nodokļu maksātāji.

Informāciju sagatavoja
Elīna Ermansone
ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste