Nobalso par 2023. gada labākajiem Latvijas vieglatlētiem!

Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS) sadarbībā ar sabiedrisko mediju portālu LSM.lv aicina piedalīties tradicionālajā balsojumā, lai noteiktu 2023. gada labākos Latvijas vieglatlētus un jaunos vieglatlētus, kā arī gada treneri. Balsojums LSM.lv noslēgsies 18. decembrī plkst. 23.59.

Balvām ir nominēti sportisti, kuri 2023. gadā uzrādīja atzīstamus rezultātus Latvijas, Baltijas, Eiropas, pasaules čempionātos un citās starptautiskās sacensībās attiecīgajās vecuma grupās. Vairākās nominācījās izvirzīti arī Valmieras novadnieki:

Nominācijās Gada vieglatlēte un Gada vieglatlēte U-20 grupā:

Agate Caune, skriešana

 • 1. vieta U20 Eiropas čempionātā 3000 metros
 • 1. vieta U20 Eiropas čempionātā 5000 metros
 • Sasniegts fināls pasaules čempionātā 5000 metros
 • 11. vieta Eiropas čempionātā telpās 3000 metros
 • Latvijas U20 un U23 rekords 3000 metros, 5000 metros, 5 km, 10 km
 • Latvijas U20 rekords telpās 1500 metros, 3000 metros

Nominācijā Gada vieglatlēts:

Arnis Rumbenieks, soļošana

 • 32. vieta pasaules čempionātā 35 kilometros
 • Valsts prezidenta balvas izcīņā 2023 sasniegts augstvērtīgākais rezultāts un iegūts Prezidenta kauss

Nominācijā Gada vieglatlēts U-20 grupā:

Ričards Peders, barjerskriešana

 • 39. vieta U20 Eiropas čempionātā 110 metru barjerskrējienā

Nominācijā Gada vieglatlēte U-18 grupā:

Loreta Bērziņa, augstlēkšana

 • 12. vieta Eiropas jaunatnes olimpiskajā festivālā
 • Latvijas U18 rekords telpās (1,81metrs)

Nominācijā Gada treneris:

Raitis Ravinskis, treneris Agatei Caunei

 • 1. vieta U20 Eiropas čempionātā 3000 metros
 • 1. vieta U20 Eiropas čempionātā 5000 metros
 • Sasniegts fināls pasaules čempionātā 5000 metros
 • 11. vieta Eiropas čempionātā telpās 3000 metros
 • Latvijas U20 un U23 rekords 3000 metros, 5000 metros, 5 km, 10 km
 • Latvijas U20 rekords telpās 1500 metros, 3000 metros


Nobalso par 2023.gada labākajiem vieglatlētiem un treneriem ŠEIT.

Lai nobalsotu, jāuzklikšķina uz ‘Izvēlēties’ attiecīgajam nominantam un jānospiež ‘Balsot’ balsojuma bloka lejasdaļā. Nominantu sasniegumi apskatāmi, uzklikšķinot uz attiecīgā foto.

Nobalsot var reizi dienā ar sociālā medija konta pieslēgumu vai norādot savu e-pasta adresi. Uz norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīta saite, uz kuras jāuzklikšķina, lai balsojumu ieskaitītu. Katrā atsevišķā reizē var nobalsot par vienu sportistu katrā nominācijā. 

Balvu ieguvējus noteiks piecas dažādas auditorijas – tautas balsojums (balsotāji LSM.lv), sporta žurnālisti, LVS juridiskie biedri, Treneru komisija un Jaunatnes komisija. Katra balsotāju kategorija noteiks 1/5 kopējā balsojuma vērtības. 

Nominantus balsojuma pirmajai kārtai izvirzīja LVS juridiskie biedri, savukārt balsojumam otrajā kārtā nominantus apstiprināja un virzīja žūrija: LVS prezidents Arnis Lagzdiņš, LVS Atlētu komisijas vadītāja Lauma Grīva, LVS Treneru komisijas vadītājs Mārcis Štrobinders, LVS Jaunatnes komisijas vadītāja Aļona Fomenko, LVS Ētikas komisijas vadītāja Biruta Grantiņa un LVS sporta direktore Ieva Misāne.

Laureātus godinās 2024. gada janvārī.