No sarunām uz darbiem – Senioru domrades tiek pārceltas!

novada fonda logo

Sākot ar Starptautisko senioru dienu, vecākie ļaudis piedalījās kādā no Valmieras novada Senioru ideju apspriedēm jeb Senioru domradēm. Vietējās apspriedēs seniori diskutēja gan par sakārtoto un apmierinošo, gan par trūkstošo un pilnveidojamo. Aicinot seniorus nebūt kūtriem un pašiem iesaistīties savas apkaimes pilnveidošanā un uzlabošanā, šogad Valmieras novada fonds (VNF) īpaši mudina vecāka gada gājuma cilvēkus iesniegt savas idejas VNF vietējo projektu konkursā “Sev, tev, novadam”!

VNF un Valmieras novada pašvaldības kopīgi rīkotajās Senioru domradēs no 1. līdz 15. oktobrim, kas notika pilsētu un pagastu bibliotēkās, kultūras centros un citviet, seniori dalījās pārdomās par sakārtotajām lietām savā apkaimē, gan par uzlabojamo un pilnveidojamo savā novadā. Lai no mērķtiecīgām sarunām virzītos tālāk uz reāliem darbiem un vietējo projektu īstenošanu, VNF kopā ar senioriem pārrunāja konkursa galvenos nosacījumus un aizsāka pirmos uzmetumus jau konkrētākām projektu idejām.

Saistībā ar ārkārtas situāciju valstī, Brenguļu, Dikļu, Kocēnu, Ramatas, Sēļu, Trikātas, Strenču un atlikušās Valmieras domrades tiek pārceltas uz vēlāku rudens un ziemas laiku, cerot uz domu apmaiņām un tikšanos ar senioriem klātienē vēl šajā gadā. Attiecīgi tiek pagarināts arī VNF projektu konkursa “Sev, tev, novadam” gala termiņš līdz šī gada 31. decembrim! Tā kā domradēs izskanējušās veco ļaužu idejas ir prioritāras VNF projektu konkursā, VNF ļoti cer, ka pagarinātais konkursa laiks un domradēs izskanējušās idejas par Senioru akadēmijām, Veco ļaužu dienas centriem, radošajām un starppaaudžu nodarbībām, kā arī daudzās vides objektu un labiekārtošanas idejas nepazudīs un sasniegs savus atbalstītājus VNF ideju konkursā vai Valmieras novada pašvaldībā.

Notikušajās 11 domradēs seniori uzzināja arī vairāk par mērķtiecīgajiem Valmieras soļiem ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulu. Uzsverot senioriem, ka arī viņu idejas par kultūras dzīves attīstību novada pagastos un pilsētās ir iespējams iekļaut un īstenot EKG ietvaros, Valmieras Kultūras centrs īpaši gaida ikviena iedzīvotāja idejas līdz pat nākamā gada pavasarim.

Kā apliecina iepriekš rīkotās Iedzīvotāju domrades, seniori ar interesi iesaistās vietējo lēmumu pieņemšanā un savu ideju īstenošanā. Lai pievērstu senioru uzmanību, vasarā Valmieras novadā dažādās vietās tika izvietoti 19 Domu krēsli ar aicinājumu apsēsties vecāka gada gājuma cilvēkus, radīt jaunas idejas un ar tām piedalīties Senioru domradēs rudenī un iesniegt tās VNF vietējo projektu konkursā “Sev, tev, novadam”.

Senioru domrades notika, pateicoties “AS Latvijas valsts meži” Sociālās palīdzības programmai, ko administrē Fonds “Ziedot.lv”.

Informācijas avots: http://www.vnf.lv/