No 2022.gada 1.jūlija mainās Valmieras 2.pasta nodaļas teritorijas adrešu indekss, sūtījumus varēs saņemt šajā nodaļā

No 2022.gada 1.jūlija mainās Valmieras 2.pasta nodaļas teritorijas adrešu indekss, sūtījumus varēs saņemt šajā nodaļā

Uzklausot iedzīvotāju vēlmes un izvērtējot iespējas efektīvākai pasta pakalpojumu sniegšanai, no 2022.gada 1.jūlija tiek mainīts Valmieras 2.pasta nodaļas apkalpes teritorijas adrešu pasta indekss, un visus pasta sūtījumus šīs teritorijas iedzīvotāji no minētā datuma varēs saņemt Valmieras 2.pasta nodaļā. Valmieras 2.pasta nodaļas teritorijas adrešu indekss mainīsies no līdzšinējā LV-4201 uz LV-4202. Adresāti, kurus skars šīs izmaiņas, savās pastkastītēs saņems paziņojumus no Latvijas Pasta.

Lai uzlabotu pasta pakalpojumu pieejamību un paātrinātu pasta sūtījumu izsniegšanu, Latvijas Pasts izvērtējis pasta nodaļu iespējas Valmierā, pieņemot lēmumu no 1.jūlija nodrošināt pasta sūtījumu izsniegšanu arī Valmieras 2.pasta nodaļā un tādējādi veicot indeksa nomaiņu šis pasta nodaļas teritorijas adresēs.

Šajās adresēs dzīvojošajiem līdzšinējā pasta indeksa LV-4201 vietā turpmāk būs jāizmanto indekss LV-4202. Precīzu adresi un pasta indeksu iespējams noskaidrot Latvijas Pasta mājaslapas sadaļā Pārbaudīt adresi, kur attiecīgās izmaiņas būs atspoguļotas no to ieviešanas datuma – 1.jūlija.

Līdz šim pasta sūtījumu izsniegšana Valmierā bija koncentrēta vienuviet Valmieras 1.pasta nodaļā, bet līdz ar Valmieras 2.pasta nodaļas pārcelšanu uz jaunām, plašām un mūsdienīgām telpām Brīvības ielā 2a rasta iespēja tajā nodrošināt arī sūtījumu izsniegšanu šīs nodaļas teritorijas iedzīvotājiem, tuvāk sūtījumu saņēmēju dzīvesvietai. Lai šis process būtu ātrs un veiksmīgs, nepieciešama pasta indeksa maiņa, jo sūtījumu šķirošana primāri notiek atbilstoši pasta indeksam.

Visās Valmieras 2.pasta nodaļas apkalpes teritorijas adresēs tiks piegādāti informatīvi paziņojumi par pasta indeksa maiņu.

Tā kā pasta indekss ir svarīga adreses sastāvdaļa, Latvijas Pasts aicina šo adrešu iedzīvotājus pievērst uzmanību izmaiņām un no 1.jūlija mainīto pasta indeksu LV 4202 izmanot saziņā, visa veida sūtījumu nosūtīšanā, kā arī abonējot preses izdevumus.

Par mainīto pasta indeksu aicinām informēt arī sūtījumu nosūtītājus, no kuriem tie tiek saņemti attiecīgās teritorijas adresēs. Nepareiza indeksa norādīšanas gadījumā sūtījums sasniegs adresātu, taču ar novēlošanos, jo visi sūtījumi primāri tiek šķiroti atbilstoši indeksam.

Informāciju sagatavoja:

Gundega Vārpa, VAS Latvijas Pasts