No 1. jūlija tiks paaugstināts transporta pabalsts cilvēkiem ar invaliditāti

No 1. jūlija tiks paaugstināts transporta pabalsts cilvēkiem ar invaliditāti

No š.g. 1. jūlija pabalsts transporta izdevumu kompensēšanai cilvēkiem ar invaliditāti, kuriem ir apgrūtināta pārvietošanās, tiks paaugstināts no līdzšinējiem 79,68 eiro līdz 105 eiro par pilnu sešu mēnešu periodu.

“Esmu gandarīta, ka mums ir izdevies paaugstināt transporta pabalstu cilvēkiem ar smagiem pārvietošanās traucējumiem. Mobilitāte ir ārkārtīga svarīga normālai ikdienas sociālajai dzīvei, lai nokļūtu tur, kur nepieciešams. Šis pabalsts ir būtisks papildu finansiālais atbalsts un to var izmantot gan sabiedriskā, gan privātajā transporta izdevumu segšanai,” Evika Siliņa, labklājības ministre.

Transporta pabalsta apmērs nebija pārskatīts kopš 2005. gadā. Tas sniedz papildu finansiālo atbalstu, lai sekmētu, ka cilvēki ar smagiem pārvietošanās traucējumiem var izmantot ne tikai sabiedrisko, bet arī privāto transportu, lai nokļūtu uz konkrētām, savām vajadzībām nepieciešamām vietām. Tā paaugstināšana pozitīvi ietekmēs 35 tūkstošus šī pabalsta saņēmēju.

Informāciju sagatavoja:

Egils Zariņš, Labklājības ministrija