NMPD mediķi aicina atcerēties par drošību Lieldienu svētku un brīvdienu laikā, lai pasargātu sevi un tuviniekus no nelaimes

Aicina atcerēties par drošību Lieldienu svētku un brīvdienu laikā, lai pasargātu sevi un tuviniekus no nelaimes

Ārkārtējās situācijas pārtraukšana valstī un ierobežojumu mīkstināšana varētu rosināt iedzīvotājus Lieldienas šogad svinēt plašāk un aktīvāk, nekā tas bija iespējams iepriekšējo divu gadu laikā. Svētkus var un vajag svinēt, bet, lai prieki nepārvērstos bēdās, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) informē par piesardzības pasākumiem un atgādina, kur saņemt palīdzību, ja tomēr gadījies saslimt vai gūt traumu.

Lai Lieldienu šūpošanās būtu droša, atceries:

  • Pirms svētkiem pārliecinies par savu piemājas šūpoļu konstrukciju izturību pēc ziemas sezonas;
  • Neļauj maziem bērniem šūpoties bez pieaugušo klātbūtnes. Seko, lai bērns šūpošanās laikā turētos pie šūpolēm;
  • Neļauj bērniem tuvoties šūpolēm, ja tajās kāds jau šūpojas, jo īpaši ja tās ir koka vai dzelzs konstrukcijas;
  • Atceries, ka šūpoles domātas, lai tajās šūpotos, nevis lai no tām pēc uzšūpošanās augstumā izlēktu;
  • Bērni atdarina pieaugušos, tādēļ ar savu rīcību rādi bērnam pareizu piemēru. Neesi pārgalvīgs šūpojoties!

Ja svinēsi ārpus mājas, vienmēr noskaidro precīzu adresi vai vietu, kurp dosies (īpaši, ja ciemosies mazāk zināmā vietu vai izbrauksi pie dabas) – ja būs vajadzīga dienestu palīdzība, varēsi dispečeriem labāk izskaidrot savu atrašanos.

Jāatceras arī par piesardzību, rīkojoties ar grilu vai iekurot ugunskuru. Neļauj bērniem spēlēties grila vai ugunskura tuvumā, lai pasargātu no apdegumu traumām, un neatstāj atvērtu degmaisījuma pudeli viņiem brīvi pieejamā vietā. Ja degmaisījumu iedzers bērns, tas var apdraudēt viņa dzīvību.

Atgādinām, ka svētkos un brīvdienās visu diennakti mediķa padomus nelielu traumu, pēkšņu saslimšanu vai hronisku slimību saasinājuma gadījumos var saņemt, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.

Steidzamos gadījumos medicīnisku palīdzību ir iespēja saņemt arī dodoties pašam uz ārstniecības iestādi – pie dežūrārsta vai uz steidzamās medicīniskās palīdzības punktu. Aicinām katru iedzīvotāju jau šobrīd noskaidrot tuvākās medicīniskās palīdzības saņemšanas vietas un izvērtēt, kādā veidā un ar kā palīdzību varēsiet nokļūt līdz ārstniecības iestādei vienkāršākās, bet steidzamās veselības situācijās. Informāciju par ārstniecības iestādēm, kurās saņemt medicīnisko palīdzības, var uzzināt Nacionālajā veselības dienestā (NVD) – http://www.vmnvd.gov.lv/lv/kur-sanemt-medicinisko-palidzibu vai darba laikā zvanot uz NVD bezmaksas uzziņu tālruni 80001234.

Ja trauma vai pēkšņa saslimšana apdraud dzīvību, neatliekamo medicīnisko palīdzību var izsaukt, zvanot pa ārkārtas tālruni 113.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Upīte, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste