Nedēļas nogalē – Valmieras Starptautiskā multimediju festivāla kulminācija

Pirmais Valmieras Starptautiskais multimediju festivāls nedēļas nogalē aicina uz vērienīgām norisēm pilsētvidē un plašu izstāžu un notikumu programmu dažādās Valmieras vietās.

Pirmais Valmieras Starptautiskais multimediju festivāls nedēļas nogalē aicina uz vērienīgām norisēm pilsētvidē un plašu izstāžu un notikumu programmu dažādās Valmieras vietās.

Piektdienas, sestdienas un svētdienas vakarā (3., 4., 5. martā) no plkst. 18.00 līdz 22.00 apmeklētāji aicināti doties uz Dzirnavu ezeriņa apkārtni, kur norisināsies gaismas pastaiga “Dzirnavu ezeriņa stāsts”, kuru veidojuši gaismu mākslinieki “Those Guys Lighting” un skaņas dizainers Pēteris Pāss. Savukārt uz Pārgauju festivāla viesi aicināti doties, lai pieredzētu interaktīvu skaņas projekciju “Helio Introspection”, kurā ikvienam būs iespēja ieraudzīt savas iekšējās balss vizualizāciju lielformāta projekcijā. Skaņas projekcijas autors ir multimediju mākslinieks Mārtiņš Dāboliņš.

Tāpat pilsētvidē ar papildinātās realitātes lietotnes Art+ (viedtālruņa interneta pārlūkā vai veikalā App Store (iOS ierīču lietotājiem), vai Google Play (Android ierīču lietotājiem) raksti 𝗮𝗿𝘁𝗽𝗹𝘂𝘀.𝗮𝗽𝗽 un lejupielādē lietotni) palīdzību apskatāmi pieci festivālam radīti mākslas objekti, kurus veidojuši Latvijas jauno mediju mākslinieki Sabīne Šnē, Eltons Kūns, Miķelis Mūrnieks, Santa France un Ieva Vīksne.

Sestdien ar divām skaņas izrādēm “Labra nams” festivālā viesosies apvienība “IevaKrish”, tāpat līdz svētdienas vakaram būs atvērtas arī festivāla izstādes – multimediju instalācija “Noturēties virs ūdens” Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā, kuru veidojuši māksliniece Karīna Vītiņa kopā ar Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņiem, “Cilvēka vibrācijas” Valmieras Valsts ģimnāzijas mākslas galerijā “Ledus pagrabs”, kuru veidojuši fotogrāfs Mareks Blūzmanis un skaņas dizainers Pēteris Pāss, un Jurģa Petera izstāde “Dievišķā attēli”, kas radīta ar mākslīgā intelekta palīdzību.

Valmieras Starptautiskais multimediju festivāls ir pirmā no Dinamiskās pilsētas programmas ilgtermiņa iniciatīvām, kas turpina Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta izstrādes laikā iezīmētos Valmieras kultūras dzīves attīstības virzienus. Festivālu organizē Story Hub un Valmieras novada pašvaldība. Plašāka informācija par festivāla programmu pieejama gan Valmieras novada pašvaldības mājaslapā www.valmierasnovads.lv, gan sociālajos medijos – Valmieras Starptautiskā multimediju festivāla Facebook un Instagram kontos, festivāla notikuma lapā, kā arī Dynamic.Valmiera Facebook un Instagram kontos.

Foto: Baiba Helēna Zvejniece

Informāciju sagatavoja:
Elizabete Palasiosa un Marta Kontiņa,
Valmieras Starptautiskā multimediju festivāla direktores un producentes