“Ne depozīta” iepakojumu arvien var nodot ZAAO

ZAAO pudeles

Pašvaldību atkritumu apsaimniekotājs SIA “ZAAO” (ZAAO) vērš uzmanību, ka arvien nodrošina dažāda veida iepakojuma bezmaksas nodošanas iespējas, neskatoties uz to, ka darbu sāk Depozīta sistēma. No 1.februāra vairāku veidu speciāli marķētu taru var nodot taromātos tirdzniecības vietās vai pie tām, tomēr ne viss dzērienu iepakojums ir iekļauts jaunajā sistēmā. Tāpēc ZAAO aicina nevest uz tirdzniecības vietām ar speciālu atpazīstamības zīmi un svītrkodu nemarķētu iepakojumu, bet nodot to, kā līdz šim – EKO laukumos, EKO punktos un, izmantojot individuāli dalīti vāktu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu privātmājām.

Atgādinām, ka ZAAO darbības reģionā darbojas 21 šķiroto atkritumu nodošanas jeb EKO laukums. Pieejami arī vairāk nekā 660 EKO punkti jeb vietas, kur dalīti var nodot stikla pudeles un burkas, kā arī vieglo iepakojumu – papīru, polimērus, metālu, tai skaitā PET pudeles un skārdenes. EKO punktu adreses un pieejamību var noskaidrot ZAAO mājas lapā interaktīvajā šķirošanas sistēmas kartē, kurā ir atzīmes par to, vai EKO punkts pieejams konkrētam līgumslēdzējam vai ikvienam novada iedzīvotājam. Karte pieejama zaao.lv Šķiroto atkritumu savākšanas sadaļā (https://www.zaao.lv/lv/privatpersonam/interaktiva_karte).

Tāpat uzņēmums arvien paplašina klientu loku pilsētteritorijās un apdzīvoto vietu centros, kuriem ir pieejams šķiroto atkritumu savākšanas pakalpojums privātmājā. Plašāka informācija pieejama zaao.lv sadaļā “Individuāli dalīti vāktu atkritumu apsaimniekošana” https://www.zaao.lv/lv/saturs/individuali-daliti-vakto-atkritumu-apsaimniekosana  

ZAAO pakalpojumi pieejami uzņēmuma darbības zonā 8 novadu (Balvu, Cēsu, Limbažu, Saulkrastu, Siguldas, Smiltenes, Valmieras, Valkas) teritorijās.

Zane Leimane,

SIA ZAAO sabiedrisko attiecību vadītāja