Naukšēnu Cilvēkmuzejā skatāma izstāde “Svētku laiks”

Līdz 13. janvārim Naukšēnu Cilvēkmuzejā skatāma kolekciju izstāde "Svētku laiks". Izstādes simbols ir eņģelis.

Līdz 13. janvārim Naukšēnu Cilvēkmuzejā skatāma kolekciju izstāde “Svētku laiks”. Izstādes simbols ir eņģelis.

“Tas, kas palīdzēja, iedrošināja, pasargāja, atturēja vai paglāba. Mums, cilvēkiem, gribas ticēt, ka ir kaut kas vairāk par mums pašiem. Kāds viedais spēks – gudrs, spēcīgs, bet vienmēr klātesošs. Ziemassvētki, tas ir klusais piedošanas laiks, kad visapkārt ir balts un tīrs. Tādus mēs iztēlojamies un redzam arī eņģeļus. Laiks, kad eņģeļi ir vistuvāk zemei. Un, man šķiet, ka ir vieglāk dzīvot, ja zinām, ka neesam vieni šai pasaulē, ka ir kāds par mums gudrāks un spēcīgāks, kāds, kas mūs pieskata. Un, ja mēs ticam Dieva, Augstākās varas, esamībai, mēs ticam, ka ir Eņģeļi – Dieva sūtņi. Eņģeli mēs uztveram arī kā Ziemassvētku simbolu, un nav svarīgi cilvēks tic vai netic Dieva esībai, ikvienā mājā ieejot, vismaz vienu eņģelīti ieraudzīsim. Tas var būt darināts no visdažādākajiem materiāliem – auduma, māla, fajansa, stikla, porcelāna, kristāla, sudraba vai pat zelta un rotāts ar dārgakmeņiem. Mums katram ir savs stāsts par eņģeli,” izstādi apmeklēt aicina Vita Ziemane, Naukšēnu Cilvēkmuzeja direktore.