Naukšēniešu dāvinājums Ukrainai

No Naukšēniem uz Ukrainu ceļo Kaspara Kļaviņa dāvināts džips, Aiņa Dukura iegādāta degviela un Armīna Seņkāna vadībā pīts maskēšanās tīkls.

No Naukšēniem uz Ukrainu ceļo Kaspara Kļaviņa dāvināts džips, Aiņa Dukura iegādāta degviela un Armīna Seņkāna vadībā pīts maskēšanās tīkls.

Ideja par atbalstu Ukrainai radās jau pavasarī, kad maskēšanās tīklus sāka pīt Rīgā un citviet Latvijā. Tīkla pīšanas instrukciju Armīns Seņkāns saņēma no modes mākslinieces Ievas Ādamsones. Zvejnieku tīklu no Carnikavas atveda Kaspars Kļaviņš. Pateicoties naudas ziedotājiem Jurģim Krastiņam, Jānim Paukšēnam, Ainim Dukuram un Naukšēnu apvienības darbiniekiem, tika iegādāti zaļu toņu auduma gabali.

Palīdzību ar auduma materiālu sniedza arī Naukšēnu vidusskolas skolotāji. Aizsargtīkls pakāpeniski veidojās, tajā iesaistot Biedrības “Latvijas Samariešu apvienība” Naukšēnu specializētās darbnīcas klientus, sociālās mājas “Aldari” iedzīvotājus un Naukšēnu iedzīvotājus. Kad pietrūka audums, no Cēsīm tika atvestas dažādu krāsu lietotās drēbes, kuras tika sagrieztas un iesietas tīklā. Pateicība meistarei Sandrai Laubertei no Ipiķiem, kas raibi sieto tīklu ļoti labi nokrāsoja zaļā tonī.

Tā nu pie maskēšanās tīkla tika pievienota daudz lielāka dāvana – apvidus automašīna, ko ziedoja naukšēnietis Kaspars Kļaviņš un tehniski sagatavoja Kaspars Krastiņš. Pie dāvanām klāt tika pievienota Aiņa Dukura pirktā degviela un 3.augustā dāvanas uzsāka ceļu uz Ukrainu.

Tas ir mazs piliens lielajā vajadzību kausā Ukrainai, bet ceram, ka kopā mēs varam daudz!

Informāciju sagatavoja: Armīns Seņkāns, naukšēnietis

Foto: (no kreisās) Kaspars Kļaviņš, Armīns Seņkāns, Kaspars Krastiņš