Nakts koncertā Rubenes baznīcas dārzā uzstāsies Katrīna Gupalo

Katrīna Gupalo

22. jūlijā plkst. 21.00 Rubenes baznīcas dārzā norisināsies tradicionālais vasaras nakts koncerts, kurā izskanēs dziedātājas un pianistes Katrīnas Gupalo solo programma “Tauriņa samtainā smarža”. Koncertprogrammā iekļauta Imanta Kalniņa un Katrīnas Gupalo pašas radītā mūzika, kas savā veidā mijiedarbojas un sarunājas.

“Šī saruna ir ļoti personiska, īpaša un katrā koncertā citādāka. Imanta Kalniņa mūzika ir tik skaista, neparasta, sirsnīga un piepildīta, ka vienlīdz spēcīgi iedarbojas uz klausītāju gan grandiozā orķestra skanējumā, gan izpildot to tikai ar ģitāras vai klavieru pavadījumu.”

Katrīna Gupalo

Visas kompozīcijas mūziķe izpilda savās aranžijās balsij un klavierēm, kas veidotas ar lielu pietāti pret komponista oriģinālajām dziesmu versijām

Programmā iekļautas Imanta Kalniņa radītās kompozīcijas kino un teātra izrādēm, dziesmas angļu valodā un daudzas citas, kuru vidū ir klausītāju ļoti iemīļotas, kā arī ne tik bieži atskaņotas dziesmas. Skan “Dūdieviņš”, “Akāciju palags”, “Alvas zaldātiņi”, “Tauriņa samtainā smarža”, “Viņi dejoja vienu vasaru”, “Dzeguzes balss” un citas. Imanta Kalniņa dziesmas Katrīnas Gupalo izpildījumā saņēmušas ne tikai skatītāju, bet arī paša komponista atzinību.

“Šovasar katrs koncerts ir ļoti īpašs. Pēc ilgās un neizturamās klusuma pauzes, kad bijām šķirti no klausītājiem, tagad mums, mūziķiem, katra tikšanās ir īsti svētki un ļoti gaidīts notikums. Koncertam Rubenes baznīcas dārzā es veidošu īpašu programmu, kurā būs ne tikai iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas, kurām klausītāji koncertos parasti dzied līdzi, kas ir ļoti saviļņojoši, gan arī manis pašas rakstītas dziesmas, kas tapušas pavisam nesen un kuras šobrīd iespējams dzirdēt tikai koncertos. Esmu pārliecināta, ka šajā skaistajā baznīcas dārzā būs ļoti patīkama, gaiša un vasarīga atmosfēra un ka mēs kopā izbaudīsim šo koncertu no visas sirds.”

Katrīna Gupalo

Katrīna Gupalo ir viena no neordinārākajām latviešu mūziķēm – spēcīga un sensuāla balss tembra īpašniece, komponiste, virtuoza pianiste, mūzikas izrāžu veidotāja, producente un aktrise. Studējusi Rietumu Mūzikas akadēmijā Kalifornijā (ASV) un Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā (UK), guvusi atzinību dažādos starptautiskos konkursos, t.sk. Parīzē, Londonā, Maskavā un ASV. Koncertaģentūras “Aira Laiviņa Artists” dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja. Idejas un režijas autore izrādēs “100 gadi ar Piafu” (2015) un “Pēc Pusnakts / After Midnight” (2016), kas izskanējušas vairāk nekā 20 koncertzālēs visā Latvijā. “Pēc Pusnakts / After Midnight” guvusi augstu britu kritikas novērtējumu festivālā “Camden Fringe” Londonā.

Ieeja koncertā bez maksas.

Lai ievērotu valstī noteiktos ierobežojumus kultūras pasākumu organizēšanai, baznīcas dārzā drīkstēs pulcēties, uzrādot personu apliecinošu dokumentu (pase, eID) un derīgu Digitālo Covid-19 sertifikātu. Pārējā plašā baznīcas apkārtnes teritorija būs pieejama ikvienam interesentam.

Organizē Valmieras novada pašvaldība.