Nākotnes politiķe – Madara Senkāne no Valmieras

No kreisās puses: Sintija Beitāne, Agita Zariņa-Stūre, Madara Senkāne, Edvards Smiltēns, Irma Kalniņa, Dāvis Emīls Zīle, Kristiāns Priedītis, Jānis Skrastiņš

21. aprīlī parlamentā noslēdzoties 10. Jauniešu Saeimai, apbalvoti nākotnes politiķa titula ieguvēji: Sintija Beitāne, Kristiāns Priedītis, Madara Senkāne (Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija) un Dāvis Emīls Zīle. Tie ir jaunieši, kuri, Jauniešu Saeimas ietvaros strādājot nozaru komisijās, izrādījuši īpaši aktīvu līdzdalību deklarāciju projektu apspriedē un pilnveidē.

Šogad projekta vadmotīvs bija “Latvija izvēlas demokrātiju”, un jaunieši sprieda par neatkarības stiprināšanu, izvēles brīvību un tās sniegtajām iespējām, izglītības nozīmi brīvības un valstiskās identitātes aizsargāšanā, kā arī par demokrātijas stiprināšanu.

Ievēlētie jaunieši Saeimas Sēžu zālē deva svinīgo solījumu, apstiprināja mandātus un komisiju sastāvu. Sēdē Jauniešu Saeimas deputāti debatēja un balsoja arī par četru deklarāciju projektu nodošanu atbildīgajām nozaru komisijām – Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, Ārlietu komisijai, Eiropas lietu komisijai un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai. Dienas otrajā pusē jaunieši par deklarāciju projektiem un tiem iesniegtajiem priekšlikumiem diskutēja komisijās un pēc tam lēma otrajā Jauniešu Saeimas sēdē.

Jauniešu Saeimu vadīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns un jauniešu Prezidijs – dalībnieki, kuru iesniegtās idejas 10. Jauniešu Saeimas vēlēšanās bija guvušas vislielāko atbalstu: Romans Giedrjus Gorjunovs, Maksims Lodiņš, Emīls Bergs un Kate Sūniņa.

Darbu komisijās vadīja Ārlietu komisijas sekretāre Irma Kalniņa, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sekretārs Jānis Skrastiņš, Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Sprūds un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Agita Zariņa-Stūre.

Fotogalerija šeit.

Lai kandidētu 10. Jauniešu Saeimā, jauniešiem bija jāiesniedz ideja vēlēšanām un priekšlikumi deklarāciju projektiem. Darbība Jauniešu Saeimā ir pietuvināta reālajam parlamenta darbam – likumu izstrādes procesam komisijās un Saeimas sēdēs.

No Vidzemes vēlēšanu apgabala pārstāvēti septiņi Valmieras novada jaunieši – Enija Erneste (Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola), Madara Senkāne (Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija), Elizabete Ance Spožuma (Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola), Alīna Zaduņenko (Valmieras Valsts ģimnāzija), Evelīna Vilne (Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija), Viktorija Grīviņa (Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija), Sanija Zariņa (Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija). Vēlēšanu rezultāti pieejami www.jauniesusaeima.lv.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests