Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris aicina uz koncertu Valmierā

Šī gada oktobrī Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris ar koncertprogrammu “4 elementi” atklās savu 31. koncertsezonu. Koncerti norisināsies 11. oktobrī plkst. 19.00 Dobeles pilsētas kultūras namā, 12. oktobrī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā un 13. oktobrī plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības namā kapteiņa Aleksandra Kreišmaņa vadībā.

Koncertprogrammas skaņdarbi aktīvos mūzikas ritmos un dažādos orķestra tembru salikumos apspēlē cilvēces un planētas Zeme pamata elementus – gaisu, ūdeni, uguni un zemi. Līdzās mūsu planētas varenumam mūzikas autori parāda cilvēka spējas apgūt šos dabas resursus.
“Visi šie dabas elementi vienmēr būs pārspēkā pār cilvēku un tā tehnisko izgudrojumu spējām. Daba gan realitātē, gan šoreiz arī mūzikā demonstrē milzīgu spēku, kas ievieš cilvēkā bijību un cieņu. Mūsu koncerta ideja ir parādīt, kā cilvēks ienāk stihiju vidē ar savu izdomu, lai ar tām sadarbotos, kaut dažreiz arī piedzīvo neveiksmi,” stāsta kapteinis Aleksandrs Kreišmanis.
Koncertā skanēs 21. gadsimta ārzemju komponistu oriģinālmūzika pūtēju orķestrim. Pārsvarā tie ir pirmatskaņojumi Latvijā – Oto M. Švarca (Otto M. Schwarz) “Augšup debesīs” (Up in the Sky) un Semjuela Roberta Hazo (Samuel Robert Hazo) “Parkūrs” (Parkour), Frenka Tikeli (Frank Ticheli) “Vezuvs” (Vesuvius) un Hose Alberto Pinas (José Alberto Pina) “Spoku kuģis” (The Ghost Ship). Hose Alberto Pinas skaņdarbā ir izmantota telpiskā skaņas sistēma, kas maina priekšstatu par ierasto orķestra skanējumu.

Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris ir dibināts 1992. gada 2. februārī un tā ir viena no atpazīstamākajām Latvijas armijas vienībām. Sabiedrībā orķestris visbiežāk asociējas ar valstī nozīmīgiem svētkiem un sarīkojumiem. Orķestra darbībā ir apvienotas vairākas funkcijas – ceremonijas, parādes, defilē programmu demonstrējumi, orķestra un 2 kameransambļu koncerti. Pastāvēšanas laikā orķestris ir piedalījies daudzos starptautiskos un pasaulē ievērojamos militārās mūzikas festivālos. Orķestra programmas ir guvušas lielu klausītāju atzinību daudzās ārvalstīs, kā arī dzimtajā Latvijā.
Koncerti tiek rīkoti sadarbībā ar Dobeles pilsētas kultūras namu, Valmieras Kultūras centru, Rīgas Latviešu biedrības namu un Zemessardzes orķestri. Turpinot Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra tradīcijas, ieeja koncertos būs bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
seržante Marina Vidmonte
Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra soliste